Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 21. 11. 2013 14:08:39

mijed
Člen
Registrace: 24. 8. 2012
Příspěvků: 16

problém znovunačtení dokumentu, vytvořeného šablonou

Už několik let používám v Calcu šablonu, ve které mám buňky naformátované formátovacím kodem
( "Ø "@ ) - protože se mi nechce pořád vkládat znak pro průměr.
Dokument vytvořím, vytisknu a uložím - vše funguje, jak má být.
Pokud ale tento dokument znovu otevřu, v buňce už vidím dva znaky pro průměr. Když teď v dokumentu cokoliv upravím a opět uložím, tak při dalším otevření se zobrazí už 3 znaky pro pruměr.
Nedělám si iluzi - chyba může být ve mně, ale v LO verzích řady 3 (ani v OO předtím) jsem tento problém nezaznamenal - až v LO řadě 4.

Offline

#2 21. 11. 2013 14:27:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: problém znovunačtení dokumentu, vytvořeného šablonou

A dělá to i bez formátovacího kódu? Co když je to chybná syntaxe pro "formát" jako takový. Možná stačí formát změnit a přestane se replikovat. Ve verzi LO 4 došlo k mnoha změnám. Ale je možné, že je to chyba. Nepíšete, zda jste testoval různé uspořádání formátu.
Zase máte tolik řádků se znakem průměru, že Vám nepostačuje normálně vložený znak který tam přidáte schránkou? Stačí jedna buňka ve které je kopírovaný znak a ze které to dáte do paměti.

Editoval neutr (21. 11. 2013 14:29:07)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 21. 11. 2013 15:04:42

mijed
Člen
Registrace: 24. 8. 2012
Příspěvků: 16

Re: problém znovunačtení dokumentu, vytvořeného šablonou

Díky za snahu o pomoc. Jedná se o formulář, který jsem smolil kdysi před několika lety ještě tenkrát v OO a abych přiznal, tak dnes už si ani nepamatuju jak. Až bude čas, můžu se pokusit se do toho opět ponořit a něco s tím formátováním zkusit.

Offline

#4 21. 11. 2013 18:16:25

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: problém znovunačtení dokumentu, vytvořeného šablonou

Mám pocit, že tuto chybu jsem už u LO viděl.

Buď AOO nebo (moc nechápu) očekával bych, že průměr se vztahuje spíše k číslu, zkus nějakou variantu s čísleným kódem, třeba:

"Ø "0

Offline

#5 22. 11. 2013 14:19:57

mijed
Člen
Registrace: 24. 8. 2012
Příspěvků: 16

Re: problém znovunačtení dokumentu, vytvořeného šablonou

Díky za pomoc. Právě, že za tím průměrem následuje číslo, písmeno a zase číslo (prostě označení průměru a tvaru frézy - např. "Ø 10 R 1"). Zatím jsem nepřišel na to, jak to vymyslet jinak než takhle( "Ø "@ ).

Offline

#6 1. 12. 2013 18:26:58

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: problém znovunačtení dokumentu, vytvořeného šablonou

Urobil som si taký malý rozbor obsahu súboru s rovnakými parametrami ako udáva mijed.
Problém je v tom, že asi došlo k smršeniu niečoho v ukladaní do súboru pri kompilácií. Totiž:


CALC pridá nastavený formát k obsahu bunky (ale iba pokiaľ sa jedná o textovú hodnotu u číselnej to nerobí) a uloží to do súboru. Preto sa po znovuotvorení objavia dva znaky "Ø" pred obsahom. Jeden je z formátu a druhý z obsahu bunky. A toto uloženie zopakuje zakaždým pri zmene obsahu zošita, takže znakov "Ø" pomaly pribúda.


800px-Priemer.png


Ako vidieť z obrázku u číselnej hodnoty zachová obsah nedotknutý, mení sa len obsah v bunkách s textovým formátom.


Bolo by dobre aby to niekto kto vie po english hodil do chýb, je to chyba programu.

Editoval Roman Toman (1. 12. 2013 18:28:02)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#7 1. 12. 2013 21:40:28

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 156

Re: problém znovunačtení dokumentu, vytvořeného šablonou

Tahle chyba se tu už řešila (v diskusi pod článkem, ne na fóru) a byla nahlášena (odkaz na bugzillu). V připravované verzi 4.2 byla opravena, ale oprava nemohla být začleněna zpátky do 4.1, takže asi nezbývá než na 4.2 počkat (nebo používat 4.0.6, kde vše funguje).

Offline

Zápatí