Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 6. 2013 20:08:54

martinek
Člen
Registrace: 10. 6. 2013
Příspěvků: 1

nápověda v buňce sešitu

Nevím jestli se to tu už náhodou neřešilo, pokud ano, tak se omlouvám za nové téma, ale narazil jsem na problém s nápovědou vloženou do buňky sešitu.
Tvořím výpočtový list zakázky pro naše obchodní oddělení.
V listu mám vložených několik kombinovaných polí a zároveň i v několika buňkách používám vloženou nápovědu (komentář), tak aby konečný uživatel měl v případě neznalosti problematiky vodítko co vkládat/vybírat. V režimu návrhu formuláře vše funguje bez problémů. Ovšem když režim návrhu vypnu, tak při zobrazení komentáře se mi políčko s textem komentáře zobrazuje pod kombinovaným polem a v několika případech se tak stává nečitelným.
Zkoušel jsem kombinované pole pomocí uspořádání odsunout do pozadí, ovšem nepomohlo.
Zkoušel jsem i posouvat se samotným komentářem, tak aby se zobrazil mimo kombinované pole, ale i když si ho přemístím, kam potřebuji, tak stejně se zobrazí v jakési defaultní tedy nevhodné pozici.
A zkoušel jsem i vkládat komentář s vypnutým režimem návrhu....ovšem se stejným výsledkem.

Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Nebo lépe. Nemáte někdo nápad jak si pomoci?
Třeba s jiným stylem nápovědy-komentáře, s jeho přemístěním či umístěním nad vše?

Děkuji

Offline

#2 10. 6. 2013 21:05:57

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: nápověda v buňce sešitu

Jde asi o problém umístění a uspořádání. Pokud by vedle buňky s obsahem byla volná buňka, je možné do ní dát hypertextový odkaz s názvem například "viz", "poznámka" a podobně. Šlo by to možná udělat i přímo do buňky která zobrazuje nějaký výsledek - ten by byl klikačkou.



    Další možností by bylo tlačítko - makro, které by se stisklo jako požadavek na nápovědu. Jediné tlačítko by aktivovalo nápovědu podle toho, kde by stál kurzor (podle buňky, která je aktivní). Makro je možné také aktivovat klávesovou zkratkou. Stačilo by jen upozornění, že se má pro nápovědu stisknout například F2 (klávesové zkratky jsou volitelné, ale některé jsou již předem obsazeny, proto ne všechny je vhodné používat).


    Ovšem nejspíš máte nějaký nedostatek buď v systému (SW), nebo ve znalosti manipulace s objektem. Pro jistotu popíšu co se s tím dá dělat :
1- Pravým stisknutým tlačítkem - vyberte zobrazit komentář.
2- Na zobrazený komentář 1x klepněte (ne dvakrát, jen jednou) - dostane úchopové body.
3- Opět stiskněte pravé tlačítko a měla by se Vám zobrazit nabídka uméstění a velikost objektu.
4- Zvolte umístění a velikost, kde to dobrousíte k dokonalosti a hlavně uzamknete. Pak by to mělo držet i po uložení.
   Když by jste v bodu 2 udělal chybu, tak Vám vyskočí také kontextová nabídka - ale na formát obsahu komentáře (textu). K objektu je možné přiřadit o makro (to jsem ale zatím nikdy nezkoušel).
   Je ale možné, že je chyba někde v rámci programu - což zjišťujeme také dosti často. Pak by to chtělo napsat zda AOO, LO, OS a nejspíš to sem postnout.

Editoval neutr (10. 6. 2013 21:10:40)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí