Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 5. 2013 13:04:36

beer
Člen
Registrace: 20. 5. 2013
Příspěvků: 1

Hlasování SVJ - VYŘEŠENO

Ahoj, podělil by se někdo o šablonu pro hlasování dle podílů v SVJ?

Nevím, jak udělat vzorečky, ale třeba někdo má to celé hotové...

Existují na to programy, které naimportují data z katastru, ale rád bych používal na to calc, abych nemusel kupovat žádný program.

co by se hodilo:
příprava otázek a pozvánky
příprava prezenční listiny
evidence příchozích a to jak hlasovali
evidence, jesti je shromáždění usnášeníschopné
spočítání hlasů dle spoluvlastnických podílů

_______________________________
Značím jako vyřešené


;o)

Editoval sedlacekdan (24. 6. 2013 19:37:46)

Offline

#2 20. 5. 2013 16:06:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,341

Re: Hlasování SVJ - VYŘEŠENO

Nejdříve asi napsat co je to SVJ - Společenství vlastníků jednotek (domů).
- Příprava otázek a pozvánky asi není problém. Udělejte si vzor s hlavičkou a uložte jako šablonu. Na prvním listu hlavičkové údaje a aktuální text (vždy asi jiný) a na druhé straně adresy a jména. Ta se mohou do "formuláře" volat různým způsobem, například podle čísel, nebo jména. K tomu použijeme vhodný vzorec například offset, a jiné. Lze to udělat také například "seznamem", nebo makrem. Výhoda makra je v tom, že můžete zadat tisk všech pozvánek naráz a počkat až to tiskárna vyplivne.
- Prezenční listina se moc nemění a bude se asi jen kopírovat stále dokola. V řádku jméno, jednotka (adresa) a vedle kolonka na podpis.
- Evidence příchozích a to jak hlasovali je jen asi rozšířená prezenční listina o počet otázek, ke kterým se mají vyjádřit - tedy tam kde je na "presenčce" podpis budou kolonky a někde v záhlaví, nebo zápatí legenda co která kolonka představuje.
- Jestli je shromáždění usnášeníschopné - vycházíte zřejmě z toho, že na schůzi budete sedět za noťasem a ten to spočítá. To by neměl být problém, pokud tam budou přednastavené hodnoty podílů, nebo % na osobu. Stačí jen zadat přítomen jako 1 a nepřítomen jako 0 a tím vynásobit každý podíl - a samozřejmě sečíst za sloupec.
- Spočítání hlasů podle podílů může mít problém v tom, že někdy bude třeba počítat přesně podíl na setiny, nebo tisíciny - ale to se spočítá jen jednou a pak se už dlouho nic měnit nemusí. Tedy stačí vytvořit čísla v rozšířeném formátu tak aby zobrazovala procenta například se 4-mi desetinnými čísly.

    Takže velice jednoduché vzorce a nanejvýš makro, které vytiskne pozvánky. Data z katastru samozřejmě musíte zadat manuálně, ale fungoval i export (tisková sestava) za každou jednotku (parcelu). Z těch by to šlo sečíst i například makrem - to by se vyplatilo asi jen v případě, že máte stovky spoluvlastníků (Pak by byla otázka i relativně velkého možného počtu změn). I tak by se to dalo přežít a naťukat růčo.
Teoreticky by mohlo jít každý podíl linkovat a otestovat makrem na katastru, ale to už souvisí s přístupem na Http(s) a makrem, které by muselo být asi v javascriptu - který pokud vím u mne v AOO není podporován - ale nevím jak LO, nebo zda to jde aktivovat nějak podloudně..


PS: Juknul jsem na katastrální úřad a píšou jak na dálkový přístup - například :
Dálkový přístup

Editoval neutr (20. 5. 2013 16:28:10)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 22. 5. 2013 17:34:21

Lubos
Člen
Registrace: 27. 3. 2012
Příspěvků: 5

Re: Hlasování SVJ - VYŘEŠENO

Pro hlasování SVJ používám tabulku v Calcu (každý hlas má jinou váhu dle spoluvlastnického podílu). Dal bych ji k disposici, neumím ale vložit soubor do odpovědi ve fóru. Pokud by někomu pomohla, zašlu na vyžádání. Moje adresa je Lraus@tenza.cz.
Luboš Raus

Offline

#4 22. 5. 2013 19:20:29

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,341

Re: Hlasování SVJ - VYŘEŠENO

Pro Luboše:
Luboši na začátku každého okruhu (Calc, Writer ap) je od Dana Sedláčka uvedeno jak se vkládají soubory. Má to dokonce i v každém svém příspěvku.
   Co se týká sešitu je to velice jednoduché a stačí znát základní znalosti - vzorečky ap. Horší je to s tím, že aktualizace výpisů z kú je buďto dost pracná, nebo na hranici zákonnosti, a nebo drahá. Platí se asi za každý výpis - zřejmě je to dobrý příjem pro Katastrální úřady. Vždyť kolik je různých družstev a spoluvlastníků domů, kteří potřebují výpis poměrně pravidelně. Nevím jak to dělají placené programy, ale zřejmě tam bude nějaký paušál, nebo výpisy dělá (a přeposílá) dodavatel programu s nějakým profitem (stejně jak to dělají účetní programy, zdravotnícké programy, programy k rozpočtování, projektování a td). Individuální přístup do katastrálních záznamů může mít problém s oprávněním a jiné. Řekl bych, že to je jediná složitost, nebo spíš nepříjemnost kolem evidence SVJ.

Editoval neutr (22. 5. 2013 19:22:15)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 23. 5. 2013 07:19:05

Zlata
Člen
Registrace: 29. 10. 2007
Příspěvků: 11

Re: Hlasování SVJ - VYŘEŠENO

Včera jsme měli shromáždění SVJ, jsem ve výboru, máme prográmek stažený ze stránek http://www.portalsvj.cz/objednavka/, je bez problému stojí pár korun, stažení z katastru nemovitostí je zabudované přímo v programu. Jde udělat, prezenční listina, hlasovací lístky, podle toho jaké potřebujete. Hlasování v programu je jednoduché na podíly a na konec si vytisknete i výsledky voleb. Vše jak má být.Seznámení s programem je jednoduché. Řešili jsme to tímto způsobem, protože jak se tu už psalo, s tím katastrem nemovitostí je jinak problém, před každou schůzí katastr zkontrolujete, zda není nějaká změna. Víte i jak jste na tom se zástavním právem k bytům a jste v pohodě. Přeji krásný den. Zlata

Offline

Zápatí