Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 3. 2009 18:09:08

ondra.sk
Člen
Registrace: 4. 1. 2008
Příspěvků: 18

Nejde tisknout z Calc v linuxu

Dobrý den, problém je takový, že když vytvořím jednoduchou tabulku v Calc, udělám na ní ohraničení, pár jednoduchých vzorců (na úrovni SUMY), dám soubor - tisk - proběhne tiskový dialog a nic se nestane. Ani nezabliká tiskárna. V jiných případech se mi stávalo, že tiskárna začala blikat jako když přijímá data a pak přestala a nic. A ještě v jinýc případech mi ze souboru šlo tisknout, pak jsem přidal pár listů a najednou to přestalo tisknout. Když jsem vyrobil nový soubor, tak zase chvíli fungoval a pak přestal fungovat tisk. Jinak z writteru mi to tiskne. Netušíte někdo, čím by to mohlo být? Děkuji

Offline

#2 9. 3. 2009 13:47:02

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Nejde tisknout z Calc v linuxu

Když dám v Calcu Soubor - Tisk, tak mi taky NIC nevytiskne. Musím nejdříve (vždy!!!) dát nabídku Formát - Oblast tisku - Definovat. Teprve potom můžu přejít na Soubor - Tisk. Pak tiskne vždy.


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#3 9. 3. 2009 15:31:39

mat95pat
Člen
Registrace: 17. 6. 2008
Příspěvků: 45

Re: Nejde tisknout z Calc v linuxu

Nevím, jestli to se to týká zrovna vašeho problému, ale kdysi jsem v Calcu řešil také "problém" s tiskem, kdy jsem měl více listů a některé/někdy tiskl a jindy ne. Po dlouhé době jsem zjistil, že je dobré zrušit zaškrtnutí políčka "Tisknout pouze vybrané listy", které lze najít v nabídce "Nástroje / Volby... / OpenOffice.org Calc / Tisk".

Když jsem totiž dal vytisknout např. "stránku 5" a přitom jsem byl přepnutý na listu, který nespadá na tuto stránku, nic se nevytisklo a OOo Calc mi to ani neoznámil.

Offline

#4 10. 3. 2009 22:53:12

ondra.sk
Člen
Registrace: 4. 1. 2008
Příspěvků: 18

Re: Nejde tisknout z Calc v linuxu

Vypadá to, že Vaše rada pomohla. Když jsem vypnul tisk "poze vybraných listů" tak mi to najednou začalo tisknout. Ještě to otestuji ...

Offline

Zápatí