Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 1. 2013 17:33:55

lukask
Člen
Registrace: 20. 1. 2013
Příspěvků: 2

Problém se záhlavím a zápatím dokumentu

Dobrý den,

potřeboval bych pomoci vyřešit problém se záhlavím a zápatím dokumentu. Jedná se o šablonu pro závěrečné práce, která byla vytvořena ve Wordu, proto se v OpenOffice objevily problémy s formátováním.

Z nějakého důvodu se na 2.-8. stránku dokumentu samovolně přidalo záhlaví a zápatí (přestože v původní verzi šablony na těchto stránkách nebylo). Potřeboval bych tedy záhlaví a zápatí z uvedených stránek odstranit. Nevím ale, jak to mám udělat, aby na úvodním listu s názvem diplomky zůstalo zachováno. Bojuji s tím už celé odpoledne.... Dokázal by mi prosím někdo poradit?

Můj upravený dokument: Diplomová práce.doc
Původní verze šablony: Šablona 2011.doc

Předem díky za pomoc!

Offline

#2 21. 1. 2013 12:01:37

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 156

Re: Problém se záhlavím a zápatím dokumentu

Záhlaví a zápatí se nastavuje ve stylu stránky, v dokumentu mají stránky 1-8 stejný styl "Výchozí", a proto mají i stejné záhlaví. Stačí přiřadit stránkám 2-8 jiný styl, tím že se za titulní stránku vloží nové zalomení stránky (Vložit - Ruční zalomení - Zalomení stránky) - v dialogu pro vložení zalomení je třeba vybrat styl pro stránky 2-8 (podle stylů pro další text, případně si vytvořit nový styl).

Offline

#3 21. 1. 2013 21:34:00

lukask
Člen
Registrace: 20. 1. 2013
Příspěvků: 2

Re: Problém se záhlavím a zápatím dokumentu

Díky za odpověď. Postupoval jsem dle Vašeho návodu. Vše bylo v jednu chvíli v pořádku, potom jsem však dokument uložil a znovu naskočilo záhlaví a zápatí na všech stránkách. Z nějakého důvodu s po uložení vždy samovolně nastaví stejný styl stránky na strany 1-8.

V šabloně, kterou jsem si původně stáhnul, bylo také vše nastaveno správně. Až po uložení souboru se samovolně změnily styly stránky a tudíž se objevilo záhlaví a zápatí i na stránkách 2-8. Nerozumím tomu proč.....

Dokázal by mi prosím někdo poradit, kde je chyba?

Offline

#4 22. 1. 2013 09:33:09

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Problém se záhlavím a zápatím dokumentu

Vítejte na fóru

Zkuste ukládat v .odt zda formátování by mělo zůstat. Zřejmě bude problém v kompatibilitě.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí