Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 12. 2012 23:36:27

eurobutik
Člen
Registrace: 15. 12. 2012
Příspěvků: 2

Hledání slov v sešitech? - VYŘEŠENO

Dobrý den,
chtěl bych si vytvořit jednoduchý skladový programek z Libre Office calk .ale nevím jak na to. Moje představa je asi taková že bych si vytvořil jeden skladový  list na kterém bych mněl nahrany skladové zásoby
A při vkládaní nové objednávky v jiném sešitu a jiném listu bych byl barevným pozadím případně barevným písmem upozorněn,že zboží se nacházi ve skladu (na skladovém listě) jaké vzorce je k tomu možno použít ???
Děkuji za odpověd.
Luboš

____________________________________________
Značím jako vyřešené


;o)

Editoval sedlacekdan (23. 12. 2012 14:28:48)

Offline

#2 16. 12. 2012 05:51:29

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,426

Re: Hledání slov v sešitech? - VYŘEŠENO

To není žádný problém. Jde o to, že můžete data propojovat pomocí "Vložit" > "List ze souboru", nebo "Odkaz na externí data". Ten druhý případ potřebuje registraci sešitu - což není problém, ale v tom druhém by jste musel vytvářet vzorce vždy znova. To by sice šlo makrem, ale musel by jste nejdříve naimportovat knihovnu Basicu, kterou by jste musel nejdříve vytvořit a někam uložit jako samostatný soubor.

  Lepším způsobem je vybavit (otevírat) Váš skladový sešit a načítat list z toho nového. To se dělá snadno. Otevřete svůj sklad a vložíte list z "nového sešitu nabídek". Sešit nabídek při tom nemusí být otevřený, ale měl by jste vědět na jakém listu jsou data. Potom už v naimportovaném listě přepíšete jeho název tak, jak potřebují (budou potřebovat) předem vytvořené vzorce, nebo makra. To prakticky znamená, že před vložením nového listu nabídek musíte starý list nabídek buď přejmenovat, nebo smazat.

   Pokud je potřeba načíst do objednávkového listu Vaše aktuální položky, vyhodnotit zda něco přiobjednat (takhle jsem pochopil dotaz). Vložíte kopii vašeho skladu do nového sešitu a jednoduchým způsobem smažete položky, které objednávat nebudete, nebo je zajišťuje jiný dodavatel ap. Následně smazat údaje (nejspíš sloupce), které by Váš dodavetel neměl vidět a upravený list mu odešlete jako přílohu emailu - buď odf., csv., a nebo pdf.
  Samozřejmě můžete snadno také načíst list nabídek od dodavatele (celý) do paměti a přepsat list nabídek ve svém skladovém. Takto by jste měl postupovat například tehdy, když to bude formát nabízených dat v csv. a podobně.
  Vzorce není takový problém vytvořit, ale jde o strukturu dat. Také jde o představu co mají vzorce dělat.

  Podobné záležitosti se zde na fóru řešili jen za poslední měsíc asi 3x. Otevřete si záložku hledání na tomto listě fóra a vyberte záložku Calc (a také Base - v té se sklady řeší nejčastěji). Zadejte heslo, které by Vás zajímalo. Začněte u těch nalezených odkazů, kde je připsáno "VYŘEŠENO".
  Až budete mít konkrétní představu o struktuře tak můžete zadat konkrétní dotaz. Nejspíš se to neobejde bez ukázky - budte asi muset nahrát vzor a dát sem link. Možná by bylo lepší toto vlákno dál nerozvíjet a otevřít na vzorce vlákno nové.

  Pokud bude Váš problém tímto, nebo některým případně následujícím příspěvkem vyřešen, nezapomeňte do hlavičky příspěvku připsat "vyřešeno", nebo alespoň vyjádřete že to je, nebo není to co jste hledal. Moderátor to pak případně udělá za Vás. Je to kvůli hledání. Pozn: Nejhorší je případ, kdy autor nic nevyjádří, přestane komunikovat a nejspíš se příště zaloguje jako někdo jiný.

Editoval neutr (16. 12. 2012 10:06:12)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 18. 12. 2012 22:10:50

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Hledání slov v sešitech? - VYŘEŠENO

Vytvořte si pomocný list ve svém sešitě, ve kterém budou odkazovány skladové zásoby.
Prostě zadáte do buňky = a kliknete do druhého sešitu na požadovanou buňku a stiskněte ENTER. Odkaz na externí buňku se vloží automaticky. Pak můžete tento vzorec rozkopírovat.


Poté si v buňce která se má označovat barevně při shodě nastavte podmíněné formátování na:

Vzorec je
COUNTIF($A$1:$A$1000;$B$1)

(zde pro případ, že jsou data ze skladu v buňkách A1:A1000 a barevné označení se projeví v buňce B1.
Pak už jen zadáte požadovaný styl kterým se má obsah zvýraznit. Ten si musíte samostatně nastavit.

Ty odkazy do sešitu se skladem se zaktualizují vždy při otevření dokumentu, pokud dochází ke změnám častěji než například 1 x denně, musíte odkazy aktualizovat ručně, nebo sešit vždy zavřít a znovu otevřít.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí