Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 21. 11. 2012 17:59:28

Cmelak
Člen
Registrace: 26. 9. 2012
Příspěvků: 13

Java nebo msvcr100?

Už jsem na toto téma psal, problém vyřešil... ale po upgrade asi Visty se vše vrátilo- nešlo nastartovat ani OOo, ani LO. Opět vyřešeno záměnou msvcr100.dll verse 10.00.40219.325 za 10.00.20327.1 (v c:\windows\system32). Jenže jak dlouho to bude fungovat? Kdy nastane situace, že záměnou začne zlobit něco jiného? V počítači mám ještě tento soubor v javě, GoogleEarth, Firefoxu a Thunderbirdu, všude zde ale verse 10.00.30319.1 Když do system32 jsem přesunul tuto versi, tak se objeví chyba "špatná verse javy" a teprve po pěti "prokliknutích se to přece jen nakonec spustilo.
Co s tím? Možnosti jsou dvě: buď oba programy- OOo i LO "naučit" počítat s novými verzemi- momentálně s  10.00.40219.325- nebo alespoň zajistit volámí msvcr100 pouze relativní adresou. Protože c:\windows\system32 je v path, normálně by se to obracelo sem, tedy na špatný soubor, ale vyhovující verse by mohla být rovnou v adresáři c:\Program Files\LibreOffice 3.6\program\ respektivě c:\Program Files\OpenOffice.org 3\program\. Spuštěný program by si modul vzal ze svého adresáře a bylo by po problémech navždy. Tím spíše, že jde řádově o 700kB, to je proti cca 200MB směšně málo.V současné době tato možnost ale nefunguje, zkoušel jsem to. Skutečně misím sáhnout do c:\windows\system32.

Jinak mimochodem- když jsem hledal verse msvcr100 na googlu, zjistil jsem, že tento jinak neškodný soubor dělá těžkou hlavu na mnoha dalších místech. O to lepší důvod vložit správnou versi přímo do kancelářského balíku.

Offline

Zápatí