Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 11. 2012 23:40:41

bobes1
Člen
Registrace: 17. 11. 2012
Příspěvků: 1

aktualizace internetového odkazu po instalaci verze 3.4

mám již delší dobu soubor s odkazy na tabulky na internetu. Pod verzí OpenOffice 3.3 fungovala aktualizace zcela normálně - otevření souboru - dotaz na aktualizaci odkazu - a čerstvá tabulka nahraná z NETu byla v sešitě. Dnes jsem odinstaloval verzi 3.3 a nahrál verzi 3.4. Od této chvíle mi Calc hlásí, že "Nelze aktualizovat dotaz".  Když zvolím z menu Úpravy/Odkazy, vyberu svůj odkaz a dám "Upravit ...", objeví se mi zpráva Chyba při načítání dokumentu http://......, Chyba načítání dat z internetu. Chybová zpráva serveru: ." po potvrzení hlášky se mi objeví ještě jedna. "Objekt není přístupný. K objektu nelze přistupovat kvůli nedostatečnému oprávnění". Když si pak zkopíruji adresu uvedenou v rámečku "URL externího zdroje dat" a vložím ji do Chrome nebo MS Exploreru, objeví se mi v těchto prohlížečích požadovaná stránka. Adresa by tedy měla být v pořádku. Snažil jsem se najít něco v nastavení OpenOfficu, ale bezúspěšně.
Když tentýž soubor otevřu na jiném počítači v prostředí MS Office - Excel, aktualizace dotazu funguje.

Jedná se sice o tabulky na stránkách s přístupem přes jméno a heslo, ale jak jsem již psal, doposud vše fungovalo (a vlastně i funguje), jen po přechodu na verzi 3.4 se to pokazilo.

odkaz vypadá asi takto (z pochopitelných důvodů není uveden zcela přesně, ale odborníkům by to mohlo ukázat, kde je asi zakopaný pes)

ODKAZ JE UPRAVENÝ A PROTO NEFUNKČNÍ, SLOUŽÍ POUZE PRO ILUSTRACI PROBLÉMU

http://formule1.isport.blesk.cz/gptip/g … alazmenaff

ODKAZ JE UPRAVENÝ A PROTO NEFUNKČNÍ, SLOUŽÍ POUZE PRO ILUSTRACI PROBLÉMU

Když si vytvořím odkaz na volně přístupnou stránku, např. kurzovní lístek na www.penize.cz, všechno funguje normálně a můžu si aktualizovat dosytosti.

Děkuji všem za případné rady a pomoc

Offline

Zápatí