Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 10. 2012 22:38:30

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Problémy s exportem do PDF (vrstvy)

Narazil jsem na problém s exportem stránek dokumentu Draw do PDF.
Dokument má více vrstev a exportuje se do PDF vždy s některými zapnutými a některými vypnutými (jazykové mutace prospektů).
Zaprvé nastavení viditelnosti vrstev pro export nefunguje podle nastavení pro tisk ale pro zobrazení, ale to není vážný problém.
Problém je, že pokud zapnu některé vrstvy, i když mají nastenou viditelnost a tisk, tak se ani za nic do PDF nevyexportují, resp. někdy se některé části vyexportují jindy ne ... (kdy jsem nezjistil).
To je průšvih, protože je tímto ohroženo vydání našich firemních prospektů pro některé země!
Poradíte nám někdo, jak donutit LO 3.6 aby pracoval jak má nebo nás aby jsme ho správně nastavili?
Moc díky, nechci začít litovat, že jsme do LO ve firmě šli...

Editoval imcon (24. 10. 2012 14:16:56)

Offline

#2 18. 10. 2012 22:51:37

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: Problémy s exportem do PDF (vrstvy)

Tak ještě poznatek po dlouhých pokusech a omylech zkoušením.
Jedná se zřejmě o chybu programu, protože, pokud je předchozí vrstva zakázána, následující se nevyexportuje i když je povolená.

Offline

#3 18. 10. 2012 22:55:17

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: Problémy s exportem do PDF (vrstvy)

Tak se bohužel nejedná o předchozí vrstvu ve smyslu umístění mezi záložkami vrstev, ale asi předchozí ve smyslu vytvoření (interní ID?), a tato ovlivňuje následující... :-(((

Offline

#4 25. 10. 2012 18:44:57

Kverulant-10
Člen
Registrace: 14. 7. 2007
Příspěvků: 17

Re: Problémy s exportem do PDF (vrstvy)

Použijte OpenOffice.org Portable, který nemusíte instalovat; snad tam ta chyba nebude...
http://portableapps.com/apps/office/openoffice_portable

Offline

#5 28. 5. 2013 11:04:28

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: Problémy s exportem do PDF (vrstvy)

Tak přidávám ještě jeden poznatek k uvedenému chování, snad to někomu pomůže.
V LO/OO je asi opravdu chyba týkající se vrstev co způsobuje výše uvedené chování. Pokud do dokumentu přidáte další vrstvu a máte různě nastavené viditelnosti na vrstvách, výsledný export do PDF je naprosto nepředvídatelný a většinou nepoužitelný, protože se značná část (i povoleného) obsahu nevytiskne.
Ovšem pokud jsem dokument uložil a znovu načetl, vše již funguje OK a objekty na vrstvách se exportují OK podle nastavení. Apoň že tak :-) !

Offline

#6 29. 5. 2013 03:49:57

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Problémy s exportem do PDF (vrstvy)

Dost mě to překvapuje, já ten problém nevidím... bez příkladu se to těžko usuzuje.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí