Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 10. 2012 07:14:07

gucky
Člen
Registrace: 18. 4. 2008
Příspěvků: 138

chyby při používání komentářů k buňkám - VYŘEŠENO

Docela jsem si zvykl na používání komentářů k buňkám (třeba si zde uvádím, kde jsem k dané hodnotě přišel nebo si v komentáři eviduju předchozí hodnoty).

Od přechodu na verzi LO 3.6.0.4 (ID sestavení: 932b512) mi Calc blbne.
K chybě dochází poté, co kopíruju a vkládám nějaké buňky. A ty pak zůstanou v clipboardu. Když pak vložím k nějaké buňce komentář a v rámci okýnka s komentářem odentruju, nedojde k odřádkování komentáře, ale k vložení clipboardu do aktuální buňky (plus do dalších buněk, pokud jsem kopíroval před tím více buněk).

Zkuste si to. Dejte pak krok zpět, jakože se problém odstraní. A zkuste se pak zbavit prázdného komentáře, který v sešitě zůstává. Zůstává přilepený k buňce, ke které byl vytvářený komentář, ale občas se mi stalo, že se přilepil k levému hornímu rožku buňky A1.

Při pokusech s těmito pakomentáři dochází často k pádu LO. Po obnově dokumentu jsou všechny pakomentáře odstraněné.

Editoval gucky (26. 1. 2021 19:41:48)

Offline

#2 12. 10. 2012 23:10:30

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: chyby při používání komentářů k buňkám - VYŘEŠENO

Mohl byste ten problém popsat malounko srozumitelněji? Zkoušel jsem to porůznu, ale prostě jsem nějaké problémy nezjistil.

Hlavně bacha na doplněk Show Notes!!!! Nikdy nepoužívat, nepokoušet se ho instalovat! Sice už je k dispozici nová verze, ale i ta blbne. Odvaří celý nainstalovaný repozitář doplňků.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 22. 10. 2012 06:57:38

gucky
Člen
Registrace: 18. 4. 2008
Příspěvků: 138

Re: chyby při používání komentářů k buňkám - VYŘEŠENO

Dělám přibliřně následující činnosti:
- vyberu buňky např. A1:A5 a Ctrl-C
- vložím do např. D1:D5
- pak přejdu na buňku např. C10
- z kontext.manu vyberu "Vložit komentář"
- do okénka komentáře napíšu "qwerty"
- nyní dám [Enter], protože text "asdfgh" chci mít v okénku komentáře na novém řádku
- jenže po [Enter] nedojde k přechodu na nový řádek v okénku komentáře, ale obsah schránky (obsah buněk A1:A5) se vloží do buněk C10:C14

Offline

Zápatí