Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 24. 9. 2012 18:49:00

BohuslavJedinak
Člen
Registrace: 24. 9. 2012
Příspěvků: 1

Makra a klávesové zkratky - VYŘEŠENO

Dobrý den,
jak prosím spustím (pomocí klávesové zkratky) naprogramované makro? Jde o tabulku v Libre Office. I když klávesovou zkratku makru přiřadím, tak se nic neděje, nebo spustí nějakou funkci systému. Doposud jsem pracovat s MS Office a přešel jsem na Maca.


_______________________________________________________

Oddělil jsem Váš dotaz od starého vlákna, Pro dotazy zakládejte prosím vždy nová


_______________________________________________________
Značím jako vyřešené


;o)

Editoval sedlacekdan (15. 10. 2012 19:31:11)

Offline

#2 25. 9. 2012 03:48:57

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,436

Re: Makra a klávesové zkratky - VYŘEŠENO

Podívejte se, jestli si Calc pamatuje vybranou zkratku. Mělo by to být vidět když zvolíte "přizpůsobit" - klávesnice. Pokud to je v pořádku, tak Vám asi nikdo neporadí. Jedině snad pokusit se o volbu jiné klávesové zkratky. Maca jsem nikdy neviděl a jistě nebudu sám. Je možné, že neakceptuje nastavení OOo, nebo je nutné něco povolit ap.

Editoval neutr (25. 9. 2012 03:50:07)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 25. 9. 2012 18:42:18

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Makra a klávesové zkratky - VYŘEŠENO

Vítejte na fóru,
u klávesových zkratek musíte dávat pozor aby se "netloukly" se systémovými kláv. zkratkami. AOO i LO nabízí dost kombinací, většinou nešlápnete vedle když použijete kombinaci CTRL+SHIFT+další klávesa.


Jak píše neutr, ověřte, zda je zkratka správně nastavena. Mac jsem nidky neměl, ale klávesové zkratky patří k základům práce s PC a musí jít nastavit podle uživatele.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 26. 9. 2012 09:39:42

MilanUhrak
Člen
Registrace: 1. 11. 2005
Příspěvků: 39

Re: Makra a klávesové zkratky - VYŘEŠENO

no, pokud je spouštěné makro "neco většího", co se v dokumentu použije jednou - 2x pře tiskem a podobně, možná by bylo lepší přiřadit makro na tlačtko,  kterému nastavite, aby se netisklo ... jinak taky jsem maca videl jednou nekde na vystavě, takže konkrétně jak je  to u vás nevím ..

V linuxu jde u aplikace zakázat, aby globální systémové zkratky předávala aplikace systému, čili "neprojdou" a aplikace je zpracuje, jistě i mac toto umí, je to ale ošidné, protože až budete kupříkladu přepínat mezi aplikacemi (alt+tab, např.) tak se nestane nic

Offline

Zápatí