Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 9. 2012 14:31:08

falen
Člen
Registrace: 12. 9. 2012
Příspěvků: 2

Lockování souboru (open office vs ms office)

Ahoj,
mám problém. V  síti (cca 16 PC) si potřebujeme sdílet soubor (společný disk je na linuxovém serveru, sdílení přes sambu) když soubor otevřu v OO tak kdokoliv jiný kdo má OO soubor neotevře (jen pro čtení), ale je tu šest lidí kteří mají MS office a ti ho otevřou,editujou a uloží bez problému. Naopak to funguje uplně stejně. Prostě OO locky a MS locky se ingnorují. Lze tento problém řešit jinak než těm šesti lidem nainstalovat OO aby tento soubor upravovali v OO ?? Mockrát děkuji za odpověď.

JB

Offline

#2 12. 9. 2012 15:12:43

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Lockování souboru (open office vs ms office)

Nevím o tom prakticky nic, ale napadlo mne, že makra OO Calc snesou kód Excelu. Možná by pomohlo dát tam zámek dvojí. Word by se měl chovat stejně s Writerem. Takže nakopírujte MSO kód do makra Writeru a vyzkoušejte.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 12. 9. 2012 15:39:02

falen
Člen
Registrace: 12. 9. 2012
Příspěvků: 2

Re: Lockování souboru (open office vs ms office)

Děkuji za pomoc. Jen bych to potřeboval popsat trošku jako pro blbce. O makrech vím jen že existujou a kde vezmu MSO kód to opravdu netuším . díky za pomoc a za trpělivost.

Offline

#4 12. 9. 2012 17:29:15

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Lockování souboru (open office vs ms office)

Tak to se dá udělat tak, že uzamknete makrem dokument MSO. Nejlépe přímo ten importovaný z OOo. Nejspíš to uděláte na počítači s MSO - u Vás v práci. Ten kód pak zkopírujete a položíte tak jak je do Writeru (Calcu), jen přepíšete vlastní heslo pokud je toho potřeba. Myslím tím kopírování do dalších souborů. -
Cestou je samozřejmě pozamykání všech dokumenů duplicitně v OOo i v MSO, pokud máte možnost přístupu.
S makry se v MSO zachází podobně jako OOo, a jsou nápovědy na netu. Je tam jistě i přímo použitelný kód. To jak se to vkládá do dokumentů OOo popisuje například Danův seriál (Daniel Sedláček Začínáme s Makry-tebo tak nějak). Nápovědu k MSO nejspíš najdete pod vyhledáváním "makro Excel" a podobně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí