Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 9. 2012 10:15:48

gucky
Člen
Registrace: 18. 4. 2008
Příspěvků: 140

potíže s komentáři - VYŘEŠENO

Docela jsem si zvykl na používání komentářů k buňkám (třeba si zde uvádím, kde jsem k dané hodnotě přišel nebo si v komentáři eviduju změny hodnot v čase).
Od přechodu na verzi LO 3.6.0.4 (ID sestavení: 932b512) mi občas Calc zablbne. Vypadá to, že k chybě obvykle dochází poté, co kopíruju nějaké buňky. A ty pak zůstanou v clipboardu. Když pak vložím k nějaké buňce komentář a v rámci okýnka s komentářem stisknu Enter, nedojde k odřádkování komentáře, ale k vložení clipboardu do aktuaální buňky (plus do dalších buněk, pokud jsem kopíroval před tím více buněk).
Další problém nastane, pokud chci tuto nesrovnalost napravit a použiju "krok zpět". Pak obvykle dojde k tomu, že tuším po druhém kroku zpět se mi do buněk vrátí správná data, ale komentář mi "uteče" - u aktuální buňky sice je vpravo nahoře červená značka komentáře, ale komentář se mi fyzicky přilepí k levému hornímu rožku buňky A1. Obvykle to řeším uzavřením souboru bez uložení změn, což někdy můžou být nervy.
A ještě k tomu obvykle přijde LO s obnovováním souborů, takže pak nezbývá než se modlit, že z tabulek něco zostane.
No, stává se to, ale ne vždy. Nemám ještě vysledovanou četnost, kdy se to stává. Koneckonců, ani na to nemám čas.
Má někdo podobnou zkušenost s komentáři?
Pokud ano, připojte se, třeba je to chyba této verze. A snad nám to opraví...

Editoval gucky (26. 1. 2021 19:42:27)

Offline

Zápatí