Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 8. 2012 12:24:37

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Přenesení nastavení (panely) při instalaci nové verze

Dobrý den,
Při instalaci nové verze LO (OO) mě vždy nazlobí, že mi nová instalace kompletně zničí natavení panelů a ikonek v nich.
Mám dojem, že také ztratí zadané úživatelské údaje (nejsem si ale jist s verzí LO3.6, protože jsem je ztratil při dřívějších updatech)
Není cesta jak donutit LO aby všechna nastavení zachoval a pouze provedl upgrade na novou verzi?
Dělám někde něco špatně?

Díky

Offline

#2 10. 8. 2012 14:05:01

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Přenesení nastavení (panely) při instalaci nové verze

Nejprve se vás zeptám: Máte Windows? Pokud ano, je tohle chování docela možné. Já mám Linux a ztrácení mého nastavení ze starší verze při upgradu na novou se mi nikdy nestalo.
Jakým způsobem jste povyšoval kancelářský balík OO/LO na novou verzi? Odinstaloval jste celý program (restartnul pc) a pak instaloval nové OO/LO (ve Windows?) Pak je možné, že při odinstalaci se smazalo i veškeré vaše nastavení.
Příště si před upgradem na novou verzi (a před odinstalováním staré verze) zkuste zálohovat ve Windows složku
(písmeno_disku):\Documents_and_Settings\vaše_uzivatelske_jmeno\Data_aplikaci\LibreOffice (nebo OpenOffice).
Po nainstalování nové verze zkuste celou zálohu zkopírovat zpět na původní místo.


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#3 10. 8. 2012 14:12:16

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: Přenesení nastavení (panely) při instalaci nové verze

Děkuji za odpověď a doplňuji:
- ano instalace je především na WinXP
- instalaci máme ve firmě na několika počítačích tak samozřejmě doma na soukromých PC
- instalaci provádíme z časových důvodů pomocí spustění instalačního balíčku a přeinstalace současné verze
- počítače které používám restartuji jen výjmečně jednou za X týdnů, jinak se pouze uspávají
- díky instalaci ve firmě s několika uživatelskými účty na každém počítači je individuální nahrávání a obnovování datových souborů poněkud složitější/zdlouhavější a v praxi nerealizované (či nerealizovatelné)

Offline

#4 10. 8. 2012 22:22:36

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Přenesení nastavení (panely) při instalaci nové verze

Hm tak tohle je překvapení. Povím vám, jaké čachry dělám já. Patřičný adresář umístěný v Datech aplikací používám doma hned na několika kompech a v práci (všechno widle XP a 2007) a v Linuxu - úplně ten samý. Pokud provedu nějakou významnější změnu, jednoduše zkopíruju. Funguje bez chybičky, nanejvýš musím v nastavení upravit cestu k šablonám impressu. To samé ale mimochodem dělám i s Thunderbirdem (nemám všechny mailboxy imapem).

Jediný problém byl, když jsem chtěl jeden takový adresář, který jsem si vytvořil pomocí OOo, použít pro LO. Ale to je dávno a teď i tohle funguje.

Jestli máte problém, může to být proto, že jste dříve instalovali separátně některé pluginy, které máte i v instalaci LO. Ano, s tím mám problém. Proto je třeba na tohle pamatovat při instalaci LO a znova je neinstalovat.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 7. 7. 2014 13:31:47

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: Přenesení nastavení (panely) při instalaci nové verze

Po letech přidávám zkušenost z dnešního updatu LO na v4.2.5.2:
Opět ztraceno nastavení lišt s nástroji :-( !
Konečně jsem si alespoň do denní zálohy přidal \Documents_and_Settings\vaše_uzivatelske_jmeno\Data_aplikaci\LibreOffice, tam to snad příště najdu...
Nemáte s tím někdo pod Win od roku 2012 nějaké nové zkušenosti?

Offline

Zápatí