Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 6. 2012 08:42:20

Laethnes
Člen
Registrace: 12. 6. 2012
Příspěvků: 2

Vlastní citace.Výběr textu, který nemá jen jeden styl - VYŘEŠENO JINAK

EDIT: Už není potřeba, viz 2. post.


V první řadě doufám, že nevadí, že mám dva problémy v jednom příspěvku. Nechtělo se mi zaspamovávat fórum hned dvěma problémy.


První problém: vlastní citace.
Vím, jak se dělají citace v OO, avšak jejich formát tak úplně neodpovídá standardu, který po nás v diplomové práci chtějí. Po výzkumu na internetu jsem zjistil, že toto OO neumí a ruční konfigurace je náročná. Proto si citace chci generovat skrz http://generator.citace.com nicméně se mi nechce ručně udržovat odkazy [1], [2] atd. a chtěl bych se zeptat, zda OO umí to, že bych si položky vkládat do nějakého seznamu (např. Vložit -> Rejstříky a tabulky -> Položka) z něhož by se tyto odkazy generovaly a zároveň bylo možné generovat seznam těchto citací (např. Vložit -> Rejstříky a tabulky -> Rejstříky a tabulky...). Postup, který uvádím jako příklad ale není funkční, protože vyžaduje ruční správu odkazů [1], [2], ...
Dále by bylo dobré, kdyby bylo možno tento seznam řadit abecedně (požadavek na práci).


Druhý problém: výběr textu, který nemá jen jeden styl.
Omlouvám se, že název není úplně jasný, bohužel mne nenapadlo, jak to vyjádřit lépe. Jde o to, že kdysi (asi tak 10 let zpátky) jsem pracoval ve starém MS Office a ten měl takovou funkci, že umí vybrat (a tím zvýraznit) text, který není formátován čistě jediným stylem. Příklad: napíši text a zformátuji jej stylem "Tělo textu". Potom si vyberu větu, označím a nastavím tučný řez. MS uměl do nějakého seznamu přidat položku "Tělo textu + tučné" a já jsem skrz tuto položku mohl text označit a pracovat s ním. Bylo to velmi pohodlné. Umí toto OO?


Pokud je potřeba:
Můj OS: Windows XP, SP3
Program: LibreOffice 3.5.4.2


Děkuji

___________________________________
Značím jako vyřešené

;o)

Editoval sedlacekdan (21. 6. 2012 17:17:49)

Offline

#2 20. 6. 2012 18:11:34

Laethnes
Člen
Registrace: 12. 6. 2012
Příspěvků: 2

Re: Vlastní citace.Výběr textu, který nemá jen jeden styl - VYŘEŠENO JINAK

Už není potřeba řešit; přešel jsem na LaTeX, kde jsem měl rovnou k dispozici šablonu pro diplomku a první problém je v něm vyřešen nativně a druhý vlastně taky, protože vidím textově, jaký styl je na jaký úsek aplikován.

Offline

Zápatí