Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 4. 2012 15:19:56

wiky
Člen
Registrace: 13. 4. 2012
Příspěvků: 2

Číslování první strany - VYŘEŠENO

Dobrý den,
píši seminární práci a chtěla bych se zeptat, jak udělám, abych neměla očíslovanou první stranu, ale všechny ostatní ano? Zkoušela jsem to podle tohoto článku Pokročilé číslovánís tran v OpenOffice.org. Ale výsledek byl pouze ten, že když dám na druhé stránce styl jiný než na první, tak na třetí už mám zase ten samý styl jako na první, takže nakonec mám očíslované pouze všechny sudé stránky. Existuje nějaké řešení? Děkuji za odpověď


___________________________________________

Značím jako vyřešené
;o)

Editoval sedlacekdan (13. 4. 2012 19:52:04)

Offline

#2 13. 4. 2012 17:39:09

Lubos
Člen
Registrace: 27. 3. 2012
Příspěvků: 5

Re: Číslování první strany - VYŘEŠENO

Je to úplně jednoduché. Možná již máte příslušné styly stránky připravené, ale není problém udělat nové:
1. Styly a formátování nebo F11, styly stránky (u mě čtvrté tlačítko nahoře).
2. Opačné tlačítko myši, položka nový, pojmenovat třeba Název: "první"
3. Na kartě záhlaví nechat zápatí vypnuto
4 Podobně vytvořit styl třeba: "další", u něho zaškrtnout na kartě zápatí zapnout a také stejný obsah vlevo/vpravo, abyste neměla každou druhou stránku jinačí.
5. Postavíte se kamkoli na první stránku, zvolíte Styly a formátování nebo F11
6. Vyberete Formát stránky a ťuknete na "první"
7. A teď to důležité: postavíte se na konec prvé stránky, dáte "Vložit" "Ruční zalomení" "Zalomení stránky" a v rozbalovacím seznamu styl zvolíte "další". Od tohoto místa všechny další stránky budou mít styl se zobrazením zápatí, do kteráho vložíte "Vložit" "Pole" "Číslo stránky".
Luboš.

Offline

#3 13. 4. 2012 19:22:58

wiky
Člen
Registrace: 13. 4. 2012
Příspěvků: 2

Re: Číslování první strany - VYŘEŠENO

Děkuji moc, funguje to! Ale teda jednoduché to vůbec nebylo smile

Offline

#4 13. 4. 2012 21:28:26

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Číslování první strany - VYŘEŠENO

Technicka poznamka:
Nevim to 100% jiste, ale jak v OO i LO je primo styl prvni stranka, takze neni IMHO treba tento styl vytvaret a v LO je i v nabidce format primo nabidka Titulni stranka, kde se da nastavit resetovani cislovani a dalsi.
Zda se mi, ze "tradicni" postupy jiz dnes jsou prekonane a jde to podstatne jednoduseji (v LO se zda polozka Titulni stranka v tomto smeru vyraznym pokrokem).


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí