Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 2. 2009 11:15:54

Matew
Člen
Registrace: 13. 2. 2009
Příspěvků: 1

Tvorba RTF dokumentu v OpenOfficu

Zdravím všechny,
řeším už nějakou dobu takový menší problém. Ve wordu (konkurečního mrkvosoftu) je vytvořen dokument, který obsahuje první stránka záhlaví a zápatí a pak ostatní záhlaví a zápatí. V záhlaví první stránky je kromě textu, také pár obrázků, stejně tak v zápatí první stránky. Další stránky už obsahují jen text v záhlaví a zápatí. Když tento soubor převedu do rtf, tak word ho zobrazí normálně, bohužel OpenOffice zobrazí ten samý soubor katastrofálně. Když si tedy chci vytvořit vše od začátku v novém dokumentu v openofficu a uložím ho jako rtf, tak v podstatě ztratím veškerou grafiku, zůstane jen text a dokonce ani formátování to neudrží. Takže jsem ten soubor vytvořil nový ve wordu 2003, zkusil jsem vyndat veškeré formátování, pouze jsem tam nechal rozmístěny obrázky a text. Po uložení a otevření v OpenOfficu se sice obrázky s textem zobrazoily tak jak měly, ale nedokázal si poradit s nastavením záhlaví a záptí, kde první stránka je jiná než další následující. Řešil už nekdo podobný problém a hlavně s jakým výsledkem. potřebuji nějak nasměrovat jak zpracovat dokument v rtf, tak, aby šel otevřít jak ve wordu tak i v OpenOfficu.
Jinak to rtf je podmínka je to jediný formát, který dokážu vygenerovat z asp skriptu.
Děkuji všem kdo mi pomohou.

Offline

#2 13. 2. 2009 12:08:36

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Tvorba RTF dokumentu v OpenOfficu

To RTF je problém, protože se v podstatě vůbec nepoužívá a tak se vývoj soustředí hlavně na kompatibilitu s doc/xls. Navíc ho MS průběžně mění http://en.wikipedia.org/wiki/Rich_Text_Format

Bojím se, že bude opravdu nutné jít cestou jiného formátu než RTF.

Offline

Zápatí