Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 2. 2009 19:35:12

Viero
Člen
Registrace: 4. 2. 2009
Příspěvků: 2

Nastavení jazyka pro dokument

Dobrý den.
Mám problém s nastavením anglického jazyka pro dokument.
V cíli cesty „nástroje-volby-jazyky-výchozí jazyky pro dokumenty-západní" jsem vybral možnost „Anglicky (UK)". Dále jsem označil celý již napsaný text a nastavil v cíli cesty „formát-znak-písmo-jazyk" „Anglicky (UK)". Ve třetím okénku zleva na posledním řádku rámu programu bylo napsáno „Anglicky (UK)". Avšak během sázení nového slova se do onoho okénka napsalo „Česky". Bohužel nevím, jak tento program donutit, aby mi tvrdošíjně nekontroloval gramatiku podle češtiny, ale podle angličtiny. Co dále je nutné nastavit? Má intuice již selhala, nevím si rady. Děkuji.
T.H.

PS: Vlastním versi 3.0.1 OOO300m15 (Build:9379).

Offline

#2 4. 2. 2009 22:37:12

fajkie
Člen
Místo Neratovice
Registrace: 10. 5. 2006
Příspěvků: 29
Web

Re: Nastavení jazyka pro dokument

Osobně označuji při změně jazyka na ngličtinu pouze - nástroje-volby-jazyky-pouze pro současný dokument-výchozí jazyky pro dokumenty-západní-anglicky (UK) a to je vše. Když si třeba nakopírujete do do českého dokumentu anglický text a máte zapnutou automatickou kontrolu pravopisu, anglický text se Vám vyznačí červeně. Jakmile provedete výše uvedené volby, červené značení zmizí (pokud tam máte pouze slov obsažená v anglickém slovníku).
Zdraví, Fajkie

Offline

#3 4. 2. 2009 22:37:45

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Nastavení jazyka pro dokument

zkuste to nastavit u odstavcového stylu - v záložce písmo je i volba jazyku. Případně si rovnou vytvořte novou šablonu pro anglické dokumenty.

Offline

#4 5. 2. 2009 00:35:15

Viero
Člen
Registrace: 4. 2. 2009
Příspěvků: 2

Re: Nastavení jazyka pro dokument

Přišel jsem na příčinu problému. Programu, zdá se, vadilo, že jsem byl přihlášen jako uživatel s omezenými právy. Po přidání svého účtu do skupiny „mocní uživatelé" (pozn.: v Oknech XP) se problém vyřešil. Nicméně je to pro mě jisté zklamání, že tento program nepodporuje uživatelskou hierarchii v okénkovském operačním systému.

Offline

#5 22. 5. 2009 18:07:12

dyzajn
Zablokovaný
Registrace: 17. 9. 2007
Příspěvků: 2

Re: Nastavení jazyka pro dokument

Prosím vás. Já jsem asi úplný magor, nebo stvořitel programu. Všechno co tady popisujete mám nastaveno, ale pořád se mi přepíná angličtina do češtiny. Mám verzi 3.0.0.
Mám admin práva. Vše je v anglině a pořád mi tam leze čeština. A už jsem fakt pěkně nasranej... Fakt pěkně.

Offline

Zápatí