Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 12. 2011 17:04:42

okibobo
Člen
Registrace: 2. 12. 2011
Příspěvků: 3

"Rolovací tlačítka a vyhledávání" -VYŘEŠENO

Zaujimalo by ma, ci je mozne v Calcu urobit nieco ako objednavkový system, nejak jednoducho, princip by bol ten, ze budete mat jedno tlacitko, vyberiete si tam v rolovacej liste vyrobcu, akonahle vyberiete toho vyrobcu, vo vedlajsom tlacitku rolovacom budete mat produkty daneho vyrobcu, vyberiete produkt a objavi sa Vam cena, samozrejme tie udaje sa nacitavaju z tabuliek alebo listov, ale ako to prepojit, pokial viete, prosim o radu a konkretny postup, dakujem pekne.



________________________________________________

Dobrý den,
změnil jsem název vlákna, aby odpovídalo dotazu.

Editoval okibobo (2. 12. 2011 21:46:40)

Offline

#2 2. 12. 2011 18:26:13

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: "Rolovací tlačítka a vyhledávání" -VYŘEŠENO

Vítejte na fóru,


podobný problém se tu již řešil:


Combobox


Stačí si upravit data v souboru od hanuse a do třetího sloupce vložit vyhledávací vzorec, který uvedené zboží přiřadí k ceně. Zřejmě VLOOKUP.


O vyhledávacích funkcích také zde.


Funkce pro hledání a párování buněk v calcu


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 2. 12. 2011 21:15:57

okibobo
Člen
Registrace: 2. 12. 2011
Příspěvků: 3

Re: "Rolovací tlačítka a vyhledávání" -VYŘEŠENO

Dakujem za odpoved, v niecom mi to pomohlo, ale ten prikaz vlookup som skusal, ked dam ako tretiu hodnotu akekolvek cislo okrem 1 tak mi napise chyba502 a ked dam 1 tak mi napise to kriterium vyhladavania, ktore som zadal, pochopil som to tak, ze to tretie cislo je stlpec,poradie, ale stale mi to vyhadzuje tu chybu, neviete cim to moze byt?

Offline

#4 2. 12. 2011 21:34:02

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: "Rolovací tlačítka a vyhledávání" -VYŘEŠENO

okibobo napsal(a)

prikaz vlookup som skusal, ked dam ako tretiu hodnotu akekolvek cislo okrem 1 tak mi napise chyba502 a ked dam 1 tak mi napise to kriterium vyhladavania, ktore som zadal, pochopil som to tak, ze to tretie cislo je stlpec,poradie, ale stale mi to vyhadzuje tu chybu, neviete cim to moze byt?



Záleží v jakém formátu máte data, ve kterých hledáte.


Vyhledáváte vždy v prvním sloupci a volíte o kolik sloupců má být posunuta (vrácena) hodnota směrem vpravo. Sloupec 1 je vždy první sloupec, tedy ten, ve kterém vyhledáváte. V případě dvousloupcového soupisu zboží a cen, budete zadávat číslo 2 (ceny).


Jako poslední parametr uveďte 0 zajistíte si tím vyhledávání i v případě nesetříděného zdroje.


Příklad_vlookup.png


Snad to pomůže.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 2. 12. 2011 21:40:44

okibobo
Člen
Registrace: 2. 12. 2011
Příspěvků: 3

Re: "Rolovací tlačítka a vyhledávání" -VYŘEŠENO

Jo, super, uz mi to funguje chyba bola, ze som v poli oznacil len jeden stlpec, nie cele to pole, diki moc,

Offline

Zápatí