Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 1. 2009 23:08:41

openTom
Člen
Registrace: 8. 1. 2009
Příspěvků: 4

Havaruje pořád - OpenOffice 3

Na novym notebooku jsem si dal OpenOffice 3 jako první velký dárek. Vytvořil text. dokument, editoval, uložil, pohoda.... Pak jsem nainstaloval cz a eng slovníky pro pravopis a od toho momentu neotevřu svůj dokument uloženej. Havárie - obnova - havárie - havárie. Je to jako zavirované:(
Ani restart Windows mi nepomohl.
Když nemohu OO spustit, tak ani ta 2 rozšíření nemohu odinstalovat.. ? Po obnově se mi otevřel prázdnej text. soubor...

Nepomohlo ani ten anglickej slovník, když jsem to té havarii otevřel, zakázat.

Měl jsem verzi 2.4 a tam se mi to nestalo ani jednou. Tyhle jsou hezčí, rychlejší ... a krajní řešení bude Uninst + Instal celý znovu.

Co se mi to stalo?

P.S.
Nehavaruje mi JEN Writer...:(

UPDATED: Když se mi to podařilo otevřít, ODSTRANIL jsem českej a anglickej nástroj pro pravopis,synonyma a dělení slov. Možná to padalo, že byli tam oba zároveň? Rád bych tam angličtinu pro překlepy měl, stejně i češtinu. Půjde to? DÍK!

Editoval openTom (9. 1. 2009 09:31:10)

Offline

#2 9. 1. 2009 10:31:19

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Havaruje pořád - OpenOffice 3

Ano, obávám se, že je to bohužel chyba v programu, o které se ovšem ví a 15. ledna vyjde opravená verze. Se slovníky to, pokud vím, nesouvisí; chyba je v mechanismu obnovování souboru.

Vždy pomůže smazat nebo přejmenovat uživatelská nastavení Openoffice.org.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#3 9. 1. 2009 11:37:53

openTom
Člen
Registrace: 8. 1. 2009
Příspěvků: 4

Re: Havaruje pořád - OpenOffice 3

Děkuji za odpověď!
Pomohlo mi zrušení těch dvou jaz. nástrojů.
Už mi to nepadá. Bojím se ale, že mi to spadne při vytvoření důležitého dokumentu:(

Do toho 15.1. mám používat OO dvojku?

A to je jedno, zda Uzivatelskanastavení smažu nebo přejmenuju?

Offline

#4 9. 1. 2009 12:11:06

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Havaruje pořád - OpenOffice 3

Tak beru trochu zpět - ta chyba se bohužel týká i slovníků. Vše je ale opraveno a k dispozici je RC1 verze 3.0.1., která měla vyjít v polovině ledna - uvidíme. Asi bude nejjistější, když vydržíte těch pár dnů s verzi 2.4.x, pokud máte obavy.

Pokud uživatelská nastavení smažete nebo přejmenujete, program je nenajde, takže z tohoto pohledu je to jedno. Ale při přejmenování se můžete vrátit - přejmenovat je zpátky, když zjistíte, že to nepomohlo. Kdežto smazaná data jsou smazaná data... ;-)


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#5 9. 1. 2009 12:31:09

openTom
Člen
Registrace: 8. 1. 2009
Příspěvků: 4

Re: Havaruje pořád - OpenOffice 3

Děkuji. Když budu věřit té RC1 verzi, mám napřed tu verzi 3, co instaloval včera nově, napřed odinstalovat? sad

Offline

#6 12. 1. 2009 10:55:42

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Havaruje pořád - OpenOffice 3

Ano, já bych ji odinstaloval, a to včetně uživatelských nastavení - pokud v nich nemáte nějaké cenné hodnoty (pak si nastavení pro jistotu někam zkopírujte).


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#7 12. 1. 2009 12:36:08

openTom
Člen
Registrace: 8. 1. 2009
Příspěvků: 4

Re: Havaruje pořád - OpenOffice 3

Děkuji. Zatím mi program funguje dobře, tedy bez těch 2 slovníků.

Offline

#8 24. 2. 2009 13:41:24

Dado
Člen
Registrace: 24. 2. 2009
Příspěvků: 2

Re: Havaruje pořád - OpenOffice 3

Taky se mi stalo, ze po vypnuti proudu mi OO najel bez zmen, ktere jsem psal nekolik hodin. Chci se zeptat, jde tyto zmeny nejakym zpusobem obnovit?

Dík D.

Offline

#9 24. 2. 2009 14:12:57

Dado
Člen
Registrace: 24. 2. 2009
Příspěvků: 2

Re: Havaruje pořád - OpenOffice 3

Taky se mi stalo, ze po vypnuti proudu mi OO najel bez zmen, ktere jsem psal nekolik hodin. Chci se zeptat, jde tyto zmeny nejakym zpusobem obnovit?

Dík D.

Offline

Zápatí