Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 8. 2011 16:36:10

cloud
Člen
Registrace: 3. 8. 2011
Příspěvků: 1

Potíže se spuštěním makra - VYŘEŠENO

Zdravím, prosím o radu, jak spustit makro napsané nejspíše v JavaScriptu. Po pokusu o spuštění mi Calc oznámí, že potřebuje běhové prostředí Java (JRE). Kde program sehnat? Popř. dá se to nějak obejít? Předem děkuji za radu.

Offline

#2 3. 8. 2011 16:56:44

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Potíže se spuštěním makra - VYŘEŠENO

Ono to makro ani nemusí být napsané v Javě, ale bez Javy jsou některé funkce omezeny. V práci mám OO bez Javy a pokud chci přiřadit makro například k tlačítku hlásí mi to to samé co Vám a musím to cca 10x odklikat než se mi to podaří spojit, ale nakonec to jde i bez Javy.

Pokud můžete nainstalujte si Javu (třeba ze www.slunecnice.cz) je zdarma a běžně ke stažení. Pokud se nepletu, tak by pak mělo jít vše automaticky. Případně ve Volbách přednastavíte cestu k Javě.


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 3. 8. 2011 18:25:43

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Potíže se spuštěním makra - VYŘEŠENO

Potrebujete "Java Runtime Environment" (v skratke sa označuje ako JRE),pred pár dňami bola vydaná prvá "sedmičková" verzia. Najlepšie sťahovať priamo zo stránok Oracle - http://www.oracle.com/technetwork/java/ … 32155.html

Offline

#4 3. 8. 2011 20:44:17

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Potíže se spuštěním makra - VYŘEŠENO

S Javou 7 jsem někde zahlédl hlášené potíže. Klasika je www.java.com - velké červené tlačítko Free Java Download. Doporučuju si před tím ale zkusit test http://www.java.com/en/download/installed.jsp
Je možné, že javu máte, jen není správně detekována v OOo: Nástroje -> Volby -> OpenOffice.org -> Java

LibreOffice-java.png
Někdy je potřeba nastavení pomoci a správný adresář javy dohledat (zde v Linuxu).

Editoval hanus (3. 8. 2011 20:46:06)

Offline

Zápatí