Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 30. 6. 2011 11:30:42

DartVader
Člen
Registrace: 11. 3. 2010
Příspěvků: 12

calc klávesové zkratky pro vložení a odstranění řádku - VYŘEŠENO

Nazdar lidi,
edituji dokument, ve kterém potřebuji přidávat spoustu řádků, a přes pravé myšítko je to vysoce nepraktické. Co jsem se díval, ani pro vložení, ani pro odstranění není v calcu kl. zkratka. Zkoušel jsem si ji vytvořit, uložil jsem si ji do zvláštního souboru, a nic. Postup jsem opakoval, s jinými klávesami, a zase nic. Nedokážu si vůbec představit tuto práci, bez nějakého zlepšovadla. Má někdo tip? Dík za odpověď.

Offline

#2 30. 6. 2011 11:43:12

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: calc klávesové zkratky pro vložení a odstranění řádku - VYŘEŠENO

1. tlačítka pro přidávání / odebírání sloupců / řádků si můžete přidat do menu
2. pokud označíte více řádků / sloupců a použijete toto tlačítko tak se jich přidá označený počet
3. klávesová zkratka se nastavuje v menu: nástroje - přizpůsobit, záložka klávesnice. Definujete to tak že nejprve dole nastavíte funkci, poté nahoře zkratku a pak zmáčknete tlačítko "upravit". Nastavení součástí uživatelského profilu a do žádného souboru se neukládá.

Offline

#3 30. 6. 2011 20:14:36

DartVader
Člen
Registrace: 11. 3. 2010
Příspěvků: 12

Re: calc klávesové zkratky pro vložení a odstranění řádku - VYŘEŠENO

Ha, děkuji. Nerozumím tomu, jak je možné že teď mi to nastavit šlo, přestože jsem použil stejný postup, avšak daleko příhodnější kombinaci kláves. Díky za radu. Jen doufám, že nastavení které jsem provedl zůstane a s restartem programu se neztratí, bylo by to mrzuté.

Offline

Zápatí