Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 6. 2011 18:22:52

birgis
Člen
Registrace: 23. 6. 2011
Příspěvků: 4

dynamické odkazy na list - VYŘEŠENO

Zdravím všechny a prosím o radu se kterou si nevím rady v OOo

Mám sešit A který má sloužit pro výběr dat z několika dalších napojených samostatných sešitů.
ty jsem napojil jako vložené listy do sešitu A. V sešitě A je na prvním listě, kde se vše ovládá pole Seznam, který načte sloupec ze zvoleného listu. To řeším pomocí Kontroly vstupních dat jako seznam (rozsah buněk =INDIRECT(pomocna.S16)

obsah buňky pomocna.S16 je
=ADDRESS(VLOOKUP(pomocna.S1;pomocna.Q3:T7;4);1;1;;CONCATENATE("$";R1;"_";S1))&":$A$"&VLOOKUP(pomocna.R1;pomocna.Q3:U7;5) timhle vzorcem se poskládá "$ivms_go.$A$10:$A$109"

Sám moc nechápu jak jsem na to přišel, asi je to i možná prasárna, ale funguje to:)

No ale k věci. Ted prostě potřebuju tu samou hodnotu použít ve funkci MATCH(f15;XXXX), aby mi vrátilo číslo řádku, kde to leží, ale at to zkouším jak to zkouším, furt jen chyby...


Najde se prosím někdo, kdo poradí...

Offline

#2 27. 6. 2011 20:56:22

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: dynamické odkazy na list - VYŘEŠENO

Jaké chyby, není to náhodou #N/A, tzn. že MATCH nenašel shodu? Zkoušel jste ten vzorec nejprve napřímo, že se to vyhledá? tj. =MATCH(f15;$ivms_go.$A$10:$A$109) ? doporučuju přidat ještě třetí parametr 0, pokud data ve zdrojové oblasti nejsou řazena vzestupně či sestupně.

Offline

#3 28. 6. 2011 23:39:48

birgis
Člen
Registrace: 23. 6. 2011
Příspěvků: 4

Re: dynamické odkazy na list - VYŘEŠENO

Zdravím, shodou okolností se mi to dnes při práci povedlo vyřešit. Řekl bych, že čím víc se na to člověk soustředí, tím hůř...Jen tak mimochodem jsem to zkoušel a ono jo:)

Výsledný vzorec je:

MATCH(I16;INDIRECT(CONCATENATE(pomocna.R1;"_";pomocna.S1;".A";
VLOOKUP(pomocna.S1;pomocna.Q3:pomocna.T7;4);":A";VLOOKUP(pomocna.R1;pomocna.Q3:pomocna.U7;5))))

Když jsem to zkoušel přímo zadávat, bez těch proměnných buněk, tak to jelo jak mělo. Tak jsem za to dosazoval vzorce a vyšlo tohle. A kombinovat ADDRESS a INDIRECT asi taky nebylo to pravé.
Třeba to někomu pomůže, protože jsem našel pár dotazů na podobné téma ale taky bez řešení.

Každopádně díky za reakci...J

Offline

Zápatí