Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 6. 2011 07:50:13

lukasresl
Člen
Registrace: 7. 3. 2011
Příspěvků: 9

"Ergonomické" zadávání dat - VYŘEŠENO

Zdravím všechny,

neměl by někdo nápad, jak si usnadnit zadávání standardizovaných data (druhy výrobků) pod sebe do slopečku. Umím si prostřednictvím "Kontroly vstupních dat" udělat vyjížděcích seznam, ale potřeboval bych spíš aby mi to usnadňovalo samotné zadávání. Např. aby mi to ty data začalo samo nabízet, když začnu psát první písmeno.

Zatím jsem to řešil tak, že jsem si ty všechny možné druhy výrobků zkopíroval pod tabulku. Ve "starém" calcu pak i šlo tabulátorem měnit hodnotu, až si člověk vybral tu správnou. V Libre office 3, co mám teď, ten tabulátor už nefunguje a hodně mě to zdržuje.

Pokud by někdo měl nějaký tip, tak budu rád za každou zkušenost.
Díky moc Lukáš

Offline

#2 23. 6. 2011 20:32:39

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: "Ergonomické" zadávání dat - VYŘEŠENO

V OO.o3.3 tohle funguje. Stačí si předdefinovat do sloupce data a při zadání prvního písmene se přednastaví abecedně první hodnota. Hodnoty pak jde prolistovat i po stisknutí CTRL+D.
;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 24. 6. 2011 06:54:59

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: "Ergonomické" zadávání dat - VYŘEŠENO

Pokud máte předdefinovaná data pomocí Kontroly vstupních dat, tak si rozklikněte jejich seznam (lze nastavit pomocí Zobrazit seznam pro výběr) a začněte psát, označení se posune na první vyhovující položku a pak můžete pro použít šipky pro posun na požadovanou položku. Při tomto je výhodné zaškrtnout v Kontrole dat i "Seřadit záznamy vzestupně".


Jinak s CTRL+D to funguje stejně, akorát seznam se generuje automaticky z hodnot, které již jsou ve sloupci zadány.

Offline

Zápatí