Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 5. 2011 10:55:59

Honzya
Člen
Registrace: 4. 4. 2011
Příspěvků: 22

Svislý text - VYŘEŠENO

Dobrý den,
mám verzi 3.3.0. Rád bych využil možnost psaní svislého textu.
Ale i když v Nástroje - přizpůsobit - Panel nástojů - Kresba, zaštrnu ikonu pro svislý text, tak se mi nikde na liště pro kresbu neobjeví. A když se kouknu přes vlastnosti kresby (ta malá šipečka na konci panelu) tak ve viditelných tlačítkách není zvýrazněna a nejde potvrdit.
Druhou možností, jak jsem se snažil tohoto docílit bylo, že v Nástroje - Přizpůsobit - Panel nástojů - Text jsem všechno povolil.
Ale problém je v tom, že nikde nemůžu najít aktivaci panelu nástorjů Text. (V Zobrazit - Panely nástojů - ...)

A dále bych rád využil schopnost "Prizpůsobit text rámci". Jelikož si v laboratorní zprávě kreslim aparaturu a popisky mi přečuhují přes objekty.

Děkuji za radu.

________________________
Prizpůsobit text rámci vyřešeno. Našel jsem si odpovídající ikonu a vložil do panelu Kreslení.
Ale stále by mě zajímalo, kde je panel Text.

Editoval Honzya (10. 12. 2012 13:15:21)

Offline

#2 10. 5. 2011 15:08:33

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Svislý text - VYŘEŠENO

Honzya napsal(a)

Dobrý den,
mám verzi 3.3.0. Rád bych využil možnost psaní svislého textu.
Ale i když v Nástroje - přizpůsobit - Panel nástojů - Kresba, zaštrnu ikonu pro svislý text, tak se mi nikde na liště pro kresbu neobjeví. A když se kouknu přes vlastnosti kresby (ta malá šipečka na konci panelu) tak ve viditelných tlačítkách není zvýrazněna a nejde potvrdit.

Ikonu Svislý text uvidíte v panelu Kresba pouze tehdy, když v Nástroje | Volby | Jazyková nastavení | Jazyky zaškrtnete box Povoleno pro asijské jazyky.


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#3 10. 5. 2011 15:23:22

Honzya
Člen
Registrace: 4. 4. 2011
Příspěvků: 22

Re: Svislý text - VYŘEŠENO

IrenaS napsal(a)

Ikonu Svislý text uvidíte v panelu Kresba pouze tehdy, když v Nástroje | Volby | Jazyková nastavení | Jazyky zaškrtnete box Povoleno pro asijské jazyky.

Děkuji, již to funguje.
Nouzově jsem to řešil tak, že jsem text otáčel.

Offline

#4 5. 11. 2011 12:31:35

eF
Člen
Registrace: 25. 1. 2006
Příspěvků: 10

Re: Svislý text - VYŘEŠENO

Domnívám se, že řešení přes otočení objektu je elegantnější.

Offline

Zápatí