Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 10. 2008 08:21:26

Petr Valach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Sumář potíží (Impress. Draw)

Níže je uveden sumář všech potíží, na něž jsem při používání OO narazil, a navrch ještě několik přání. OO zkouším (a používám) ve verzích 2.4.1 a 3.0 RC2, a to na W 2k, W XP a 2.4.1 též na W 98.

1. IMPRESS. V impressu není možno použít opakování jakéhokoliv efektu. Dialogové okno, stejné jako v PowerPointu, je zde nepoužitelné. Týká se snad všech verzí OO.

Není možno udělat v Interakcích přechod na vlastní prezentaci, jako je tomu u PowerPointu. Je-li součástí prezentace vlastní prezentace, není možno ji spustit, běží-li ta velká (leda uložením vlastní na disk a odkazem na jiný soubor…).

Velice problematická je práce s videem, není možno jej spustit v průběhu promítání na klepnutí a není možno s ním dělat animace. Video se spouští okamžitě spolu s oknem, ať je jeho show definováno jakkoliv.

2. IMPRESS a DRAW. Na panelu Záchytné body chybí možnost používat poslední sadu ikon, jak ukazuje obrázek.

Dále už jsou jen přání:
Ocenil bych, pokud by v okně Symboly byla možnost vybrat (použít) posledně vybraný symbol, jako je tomu např. ve Wordu. Tedy nezdržovat se zbytečným hledáním téhož symbolu.

Bylo by velmi zajímavé, kdyby se poněkud změnilo uživatelské prostředí programu, které spíš budí dojem něco á la Office 2000. Zajímavě je to řešeno u Lotus Symphony, třebaže jinak je ten program naprosto strašlivý. Pozoruhodné je též řešení u Office 2007.

Ocenil bych, kdyby (nechtěné) předefinování stylu číslování u nadpisů ve Writeru nevedlo k likvidaci definice daného nadpisu jako nadpisu. Pakliže se něco takového povede, je nutno celý text přeformátovat, chci-li si udržet strukturu v Navigátorovi. Jinak řečeno, je třeba mít možnost zlikvidovat styl číslování bez narušení struktury v Navigátorovi.

Petr Valach


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí