Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 1. 2011 10:47:58

jrohlicek
Člen
Registrace: 5. 1. 2011
Příspěvků: 2

Počet listů v novém sešitu - VYŘEŠENO

Dobrý den,
při založení nového sešitu se mně vždy vytvoří sešit s 3 listy. Ve většině případů se však používá pouze jeden list. Je možné počet listů v novém sešitu někde konfigurovat?
Používám OO 3.2.1 pro Linux, prošel jsem všechna nastavení a nenašel.
Děkuji.

Offline

#2 5. 1. 2011 11:15:36

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Počet listů v novém sešitu - VYŘEŠENO

při založení sešitu se používá výchozí šablona. Pokud chcete používat jinou než přednastavenou tak si ji musíte vytvořit, uložit do uložiště šablon a nastavit jako výchozí.

Offline

#3 5. 1. 2011 11:25:03

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Počet listů v novém sešitu - VYŘEŠENO

Nastaviť priamo to nejde, ale ide to urobiť pomocou šablóny. Vytvorte si prázdny zošit, vyhádžte odtiaľ čo nepotrebujete a uložte ho do adresára kde máte užívateľské šablóny, ako šablónu.
Zatvorte súbor a vrátite sa k hlavnej aplikácii OOO. Tam je položka šablóny (vpravo dole). Kliknite na ňu a otvorí sa správca šablón. Kliknite v ľavom okne na "Šablony" a skontrolujte či sa tá novovytvorená šablona nachádza v zozname. Pokiaľ ano, tak kliknite dole vľavo na <Uspořádat> potom v ľavom okne na "Moje šablony", rozbalí sa zoznam šablón kde označíte tú novú. Vpravo kliknite na tlačítko <Příkazy> a vyberte možnosť "Nasatvit jako výchozí šablonu" (zospodu druhá možnosť). Kliknite na <Zavřít> a zatvorte správcu šablón, pozor Nie tlačidlom <Zrušit>. CALC vždy otvorí nový zošit pomocou tejto prednastavenej šablóny automaticky.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#4 26. 1. 2011 18:49:45

jrohlicek
Člen
Registrace: 5. 1. 2011
Příspěvků: 2

Re: Počet listů v novém sešitu - VYŘEŠENO

Děkuji, největší problém jsem měl s nastavením defaultní šablony, je to trošku skryté.
Docela by se hodila možnost rovnou otevřít k úpravám defaultní šablonu.

Offline

#5 3. 1. 2012 13:43:39

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Počet listů v novém sešitu - VYŘEŠENO

Nastavení výchozího počtu listů půjde nově v připravované verzi LibreOffice 3.5
http://wiki.documentfoundation.org/File … Option.png
http://wiki.documentfoundation.org/ReleaseNotes/3.5

Offline

Zápatí