Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 10. 2010 08:13:22

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Zafixovat ukotvení ovládacích prvků

Zdravím. Mám takový podivný problém s ukotvením a zafixováním ovládacích prvků. Ovládací prvky - tedy tlačítka, zaškrtávací boxy, přepínače a podobně - umístím a zafixuji. Přes to se mi po znovuotevření o kousek hnou. Včera jsem vytvořil sadu ovládacích prvků a dnes tam vůbec nebyla. nakonec jsem ji samozřejmě našel, ale posunutou o 22 řádků nahoru - bylo vše zamčené - jak velikost, tak umístění. Také se mi rozjelo tlačítko na 99 sloupců.
      Nepříjemný je i ten malý posun, zejména, když nelze rozpoznat v jakém řádku má prvek být. Ukotvení provádím k buňce. nevíte náhodou jak tuhle záludnost vyřešit a skutečně fixovat ovládací prvky?

Děkuji :


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 26. 4. 2016 12:44:19

evina
Člen
Registrace: 21. 10. 2015
Příspěvků: 10

Re: Zafixovat ukotvení ovládacích prvků

Já mám úplně stejný problém. Poradí nám někdo?
Díky.

Offline

#3 26. 4. 2016 13:05:33

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zafixovat ukotvení ovládacích prvků

Evino to jsem psal v roce 2010 - tedy 6 let starý příspěvek. Tehdy to asi byla chyba AOO. Od té doby uběhlo hodně vody a plno věcí se opravilo. Nyní takový problém už nemám. Používám oba Calcy (jak Apache OpenOffice tak Libre Office).
     Podstatou Vašeho problému bude asi skutečnost že máte ukotveny ovládací prvky k buňce a pak hýbáte řádky nebo sloupci. Například vložíte, nebo odstraníte. Potom by pomohlo ukotvení ke stránce, ale....
     Stejně dobře může být chyba v tom že měníte například výšku řádků. Nejčastěji jsou postaveny jako responzivní. Automaticky se tedy nafukují a tím pádem je například tlačítko místo na buňce C8 v buňce C6 a podobně.


     Ovšem neuvádíte zda to máte v LO, nebo v AOO a neuvádíte verzi. Možná máte verzi s chybou - možná tu hodně starou. V každém případě by to mohla být chyba jen pod určitým operačním systémem. Uveďte prosím i verzi Operačního Systému.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 26. 4. 2016 14:24:12

evina
Člen
Registrace: 21. 10. 2015
Příspěvků: 10

Re: Zafixovat ukotvení ovládacích prvků

Mám v práci Libreoffice 5 (nevím, kterou verzi). Myslím, že byl aktualizován vloni na podzim. A operační system Windows 7 Professional 2009.
Když ukotvím ke stránce, tak právě když vložím další řádek, zůstanou prvky na místě a musím je posunovat.
Výšku řádku sice neměním, ale asi se mění sama se zvětšením písma v daném řádku. Mám řádky nějak zafixovat?
   Pak bych také ráda zjistila, jak nejlépe ovládací prvky srovnat. Musí se to opravdu dělat jeden po druhém v okně Umístění a velikost? Myslela jsem si, že když si s tím dám tu práci a vypočítám si souřadnice, tak po zadání do tohoto okna to budu mít nádherný... Nemám. Lítá si to jak chce (i poté, co to spravím a uložím) a při tisku se to taky rozhodí.

Offline

#5 14. 11. 2017 14:17:20

LubosRaus
Člen
Registrace: 14. 11. 2017
Příspěvků: 1

Re: Zafixovat ukotvení ovládacích prvků

Zdravím,
také mě trápí cestování ovládacích prvků při změně velikosti zobrazení. Zdá se mi, že je cestování minimální v případě, že řádkům ponechám standardní výšku (možná i šířku, to jsem netestoval). Nevím, jestli je to doatatečná rada, snad to trochu pomůže. Luboš.

Offline

Zápatí