Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 10. 2010 21:01:22

Geon
Člen
Registrace: 28. 4. 2008
Příspěvků: 38

příloha mailů

Ahoj,

otevřu přílohu mailu a mám dokument "jen pro čtení". Existuje někde nějaké tlačítko, že bych mohl editovat ještě předtím, než musím dát Uložit jako ...? Je nějaký důvod pro toto nezvyklé chování?

Díky

Offline

#2 5. 10. 2010 22:10:06

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: příloha mailů

důvod je prostý, příloha otevřená z emailu se ukládá do tempu a po zavření programu v němž je otevřená by se měla okamžitě smazat, její případná editace tedy nemá smysl. Naproti tomu po té co dám "uložit jako" tak už to není dočasný soubor ale normální soubor který má smysl ukládat.

Offline

#3 5. 10. 2010 22:51:30

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: příloha mailů

Reseni existuje, bud je nekde tady ve foru nebo ve foru Thunderbirdu (teda nevim, jakeho mate postovniho klienta). Jestli je to TB, tak to jde, sam to tak pouzivam.
Smysl to samozrejme ma. Protoze nekomu staci drbnout do dvou pismen, vytisknout a dale se k tomu neni treba vracet, takze nejake ukladani se ani neresi.

Edit: Pokud je to TB, pak cituji:
"go to Preferences, Advanced, General, and Config editor...
right click on list and add new boolean browser.helperApps.deleteTempFileOnExit. set it to false
enjoy.
"
Me to pomohlo.

Editoval Zvedavec (5. 10. 2010 22:54:11)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#4 6. 10. 2010 04:35:04

Geon
Člen
Registrace: 28. 4. 2008
Příspěvků: 38

Re: příloha mailů

Zvedavec: diky, mam tb, používám. Tedy jako obvykle, nejde o mne, já si vždy dovedu poradit, jde o ty, které jsem přiměl v dobré víře přejít (nebo jsou v přechodu ;-) ) na OO a TB a soucítím s nimi, když jak píšeš -  chtějí změnit 2 hrubky a nebo to chtějí, jak jsou doposavad zvyklé, udělat obráceně: nejdřív opravit, pak uložit někam jinam.

Offline

Zápatí