Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 10. 2010 21:00:02

Tom01
Člen
Registrace: 5. 10. 2010
Příspěvků: 3

Problém s tiskem

Při použití OO v.3.2.1. na WinXP mám problém s tiskem - program nenajde nainstalovanou tiskárnu.

Po odkliknutí Soubor / Tisk se objeví hláška:
Nebyla nalezena žádná přednastavená tiskárna. Vyberte prosim tiskárnu a zkuste znovu.
Po odkliknutí OK na této hlášce (jiná možnost tam není) se objeví panel
TISK ale kolonka Tiskárna je prázdná a nelze žádnou tiskárnu z rozbalovacího menu vybrat, "Vlastnosti" jsou zešedlé.

V jiných programech jsou nainstalované tiskárny (HP LJ P1005, FinePrint, PDFCreator) bez problémů.
OO jsem celé odinstaloval a znovu z nově staženého inst. souboru opět nainstaloval - problém se bohužel nezměnil.

Dík za případné rady co s tím.

Offline

#2 6. 10. 2010 06:25:41

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Problém s tiskem

Neporadím, mne to vo WXP funguje a to robím s OO.o "psie kusy".

Offline

#3 6. 10. 2010 09:25:03

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Problém s tiskem

Zkuste se v adresáři, kde je nainstalovaný OpenOffice.org (v Program Files) podívat, zda máte spouštěcí soubor spadmin. Je to program pro přidávání tiskáren do OpenOffice.org.
Jinak moc neporadím - nemám Windows hodně let ;-), mohla bych pomoci jen s programem spadmin.


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#4 6. 10. 2010 20:58:35

Tom01
Člen
Registrace: 5. 10. 2010
Příspěvků: 3

Re: Problém s tiskem

Dík za tip - soubor spadmin ani ooadmin nikde ve složkách OpenOffice.org 3 nemám.
Aplikaci jsem ale instaloval z originálního instalačního souboru, takže předpokládám, že by se měly nainstalovat všechny potřebné soubory...
Zkusím se podívat po netu jestli se mi podaří ty soubory postahovat a sám vědět jestli to pomohlo.

Offline

#5 7. 10. 2010 05:57:47

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Problém s tiskem

Súbor spadmin tam nemám ani ja a funguje to, chyba musí byť niekde inde - skúste preinštalovať Windows.

Offline

#6 16. 10. 2010 23:54:44

Tom01
Člen
Registrace: 5. 10. 2010
Příspěvků: 3

Re: Problém s tiskem

Vyřešeno:
Antivirus COMODO (tedy přesněji jeho součást Defense+) blokoval žádost OO v přístupu k msctf.dll.
Po vypnutí Defense+ se nainstalované tiskárny v OO opět objevily a tisknout jde zase bez problémů.
UFF.
Jen nevím, proč tento zádrhel vznikl pouze u OO a ne u jiných programů a potom taky proč nevyběhla alespoň nějaká hláška o blokaci (bohužel ani z OO ani Comodo). Ale hlavně že už to zase jde.
Díky všem za snahu poradit.

Offline

#7 17. 10. 2010 06:54:23

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Problém s tiskem

Comodo používam aj ja (ako firewall, anitivírus používam Avira), Defense+ mám v režime "zabezpečené", OpenOffice (soffice.exe, soffice.bin, swriter.exe, scalc.exe ...) mám v zozname "trusted" - do tohto zoznamu som ich určite pridával pri otázke Comoda, ale môžete si to tam vložiť aj priamo. OO.o nemá čo hlásiť, pretože nemôže vedieť, prečo nevidí tlačiareň.

Offline

Zápatí