Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 10. 2010 16:40:57

alfonz_mucha
Člen
Registrace: 6. 9. 2010
Příspěvků: 19

Zamknutí listu a barva pozadí buňky

Dobrý den,

Zajímalo by mne, jak je možné docílit toho, aby po zamknutí listu nedošlo k vypnutí formátů buňky (pozadí). Popř. jak zamknout list, aby zůstal stále bílý a přitom byl zamknutý (tedy zobrazil formáty a byl zamknutý)?

V excelu, při zamknutí dochází pouze na zamknutí a není doprovázeno barevnou změnou a vypnutí formátu pozadí.

Zkoušel jsem několik přístupů na uzamknutí, pouze ohraničení a formáty textu. Tam to všude funguje. Ale jakmile je to pozadí, tak se mi nedaří dosáhnout mít např. "červené" pozadí v zamknutém listě.

Offline

#2 4. 10. 2010 17:20:15

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 303

Re: Zamknutí listu a barva pozadí buňky

Vo verzii GO-OO (viz. dole) čo používam, to nerobí. Keď zamknem list, tak všetko zostane tak ako bolo, len uzamkne list. To isté platí aj pri zamknutí dokumentu. Žiadne farebné rošády s pozadím bunky sa nekonajú.

Editoval Roman Toman (4. 10. 2010 17:23:07)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 4. 10. 2010 18:02:14

alfonz_mucha
Člen
Registrace: 6. 9. 2010
Příspěvků: 19

Re: Zamknutí listu a barva pozadí buňky

Aha, tak nedalo mi to a jal jsem se zjišťovat, co vlastně mám jiného. Používám Ubuntu 10.04 - tam je OO.o se sadou patchů z GO-OO, takže jsem si myslel, že to máme stejné. No ale mně to tak nefungovalo.

No a nakonec jsem přišel na to, proč ne. Měl jsem zapnutou funkci [Zvýrazňování hodnot], která vzorce obarvuje na zeleno a čísla na modro. Nechápu, proč tato funkce má vliv na akorát na pozadí a vše ostatní je v pohodě. Možná by to chtělo označit jako podivné chování, jelikož Zvýraznit hodnoty určitě neznamená přebarvit pozadí. Chápu, že se zbaví barev u fontu/textu, ale nemělo by se to týkat pozadí.

Offline

Zápatí