Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 6. 9. 2010 08:52:43

dech
Člen
Registrace: 1. 10. 2008

Makro se neuloží

Ahojte,
semtam se mi stane, že se mi neuloží makro v calcu.
Prostě si makro takhle pěkně píšu, navážu na tlačítka - vše funguje jak má. Uložím dokument, zavřu dokument, otevřu dokument, zmáčknu tlačítko, které spouští makro a ejhle se objeví chyba, že takové makro neexituje. Podívám se do BASICu a ono tam opravdu není. To se mi stává někdy, těžko říct kdy. Není to tak, že by nějaká starší makra, která jsou v calcu uložena, že by mizela-to ne, ale ty nová, které zrovna píšu tak ty se jaksi neuloží i když to všechno uložím. Toto neplatí pro jakákoliv data uložená v listech-jen se mi to stává s makry.
Nevíte někdo co to může být za nesmysl a jak tomu předejít?
diky

OO 3.2.1  WIn 8 64bit  16GB RAM

#2 6. 9. 2010 10:21:05

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004

Re: Makro se neuloží

Toto sa stáva niekedy aj mne pri programovaní. Niečo zmením, potom skopírujem makro do rozšírenia, pozriem sa a to, čo som programoval, tam nie je. Je to akoby náhodný proces, neviem kedy a za akých okolností nastáva a zdá sa mi, že to nezáleží od modulu - naposledy sa mi to stalo tuším minulý týždeň, keď som dolaďoval jedno rozšírenie.

Neviem aká je to chyba a neviem ani ako sa dá odstrániť, zatiaľ môžem iba povedať, že sa to v OO.o/Windows stáva...

#3 26. 4. 2016 13:37:15

zdenek65
Člen
Registrace: 16. 7. 2012

S tímto problémem se peru už léta... a přišel jsem tak o spousty kodu :-(
Časem jsem získal podezření, že se to děje při různém způsobu ukládání Dokumentu. Nyní ukládám zásadně tak, že uložím dokument z okna OOCalc, ne z okna OOBasic. Dlouho jsem o nic nepřišel, ale může to být náhoda. Logiku to totiž nemá.

#4 26. 4. 2016 14:27:52

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Tohle téma je už dost staré. Je to pravda - stávalo se to, ale už se mi to také dlouho nestalo. Je to zřejmě opraveno. Takže spíš mne zajímá proč to znovu aktivujete když vzápětí uvádíte že jste už dlouho o nic nepřišel?
     Já myslím že od verze 4 i dříve se to odstranilo. Dříve to byla poměrně běžná praxe. Ale mám dojem že jen u Libre Office i když ing Pastierik pracuje prakticky jen s Apache. Je možné že si to už nevybavuji správně, ale nevzpomínám si že by to dělalo Apache OpenOffice.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#5 13. 9. 2016 06:46:32

thomasold88
Člen
Registrace: 13. 9. 2016

Ahoj,
pokud máš napsané makro v excelu musíš poté soubor uložit s přílohou/ koncovkou "xlsm" Jinak ti makro fungovat nebude.

Zápatí