Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 9. 2010 09:44:53

luka7
Člen
Registrace: 20. 5. 2009
Příspěvků: 84

soubor calcu se otevírá ve writeru

Dobrý den,
mám malinkatý problém. Mám vytvořené soubory (hodnoty oddělené tabelátorem ) s koncovkou ppl- asociováno s calcem. Jenže teď se mi jeden z těchto souborů otevírá ve writeru. Nepomůže zavřít-otevřít, nepomůže otevřít v... S touto koncovkou otevírám současně čtyři soubory a pouze jeden, hajzlík, nechce spolupracovat...
XP home
OOO 3.1.1

Offline

#2 3. 9. 2010 18:51:25

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 303

Re: soubor calcu se otevírá ve writeru

Skúste súbor premenovať, stačí zmeniť jedno písmeno. Keďže máte štyri súbory s rovnakou koncovkou, a z týchto štyroch len jeden štrajkuje, môže byť pes zakopaný v názve súboru, ale prečo netuším. Pokiaľ tie súbory nie sú generované automaticky nejakým iným programom, za pokus to stojí.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 3. 9. 2010 21:12:28

luka7
Člen
Registrace: 20. 5. 2009
Příspěvků: 84

Re: soubor calcu se otevírá ve writeru

To by možná fungovalo (teď to nevyzkouším), ale to můj problémeček nevyřeší.
Původní soubory pochází z databáze PPL (překvapivě smile ) a mají koncovku txt. Mnou vytvořené makro (autohotkey) je načte, překope, promaže, uloží a otevře. Názvy nejsou žádné náhodné znaky, doruceni-normal.ppl ; vyzdvihnuti-normal.ppl... Makro používám cca 4 měsíce a tento nesmysl se začal dít až v posledním týdnu- a neděje se pokaždé. (žádný upgrade jsem nedělal). A každý den měnit název souboru se mi nechce. Teď jsem z toho vybruslil změnou koncovky na csv a otevřením. Jenže v ten okamžik přestává fungovat makro čekající na otevření jinak pojmenovaného okna...
Raději bych chtěl vědět co nastavit.

Editoval luka7 (3. 9. 2010 21:14:30)

Offline

Zápatí