Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 11. 2008 22:58:42

pelanj
Člen
Registrace: 4. 11. 2008
Příspěvků: 2

Součet dvou grafů s různými hodnotami X

Zdravím všechny. Jde nějak jednoduše sečíst datové řady, které mají různé hodnoty x? V podstatě mi jde o to, že potřebuju "graficky" sečíst dva průběhy dvou řad, které mají různý počet členů. Graf je pěkně proloží - asi bude potřeba je nějak proložit tak, aby to byly dvě funkce stejného x. Umí to někdo? Nebo prostě data lineárně proložit tak, abych z každé řady dostat řekněme 100 prvků se stejným x, abych mohl rovnou sečíst y.

Offline

#2 27. 11. 2008 22:38:47

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: Součet dvou grafů s různými hodnotami X

Jestli tomu dobře rozumím, tak potřebujete vytvořit graf, kde budou 2 řady a každá z nich bude mít vlastní x hodnoty. To se dá snadno nastavit v menu grafu: Datové oblasti - Datové řady - určitá řada - Hodnoty X. Lineárně proložíte ale jen každou řadu zvlášť (po označení bodů řady v grafu je přístupná volba Vložit regresní přímku).

Offline

#3 28. 11. 2008 00:24:42

pelanj
Člen
Registrace: 4. 11. 2008
Příspěvků: 2

Re: Součet dvou grafů s různými hodnotami X

To právě ne, to je jednoduché. Mám dvě řady s různým počtem dvojic a s různým rozsahem. Potřeboval jsem je "graficky sečíst", tj. matematicky nějak proložit a "nasamplovat" tak, abych je mohl matematicky sečíst a pak graf vykreslit. Problém jsem vyřešil pomocí Octave (free klon MATLABu) - stačilo pár příkazů - a pak už jsem měl data srovnaná a mohl jsem je vykreslit v Calcu.

Offline

Zápatí