Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 7. 2010 19:16:24

kav
Člen
Registrace: 10. 7. 2010
Příspěvků: 2

A3 problém se sloupci

Vytvořil jsem dokument velikosti A3 a rozdělil ho na dva sloupce velikosti A4.
Oba sloupce obsahují text a jednoduché ohraničení. Chyba je ta že po uložení dokumentu se automaticky vytvoří druhý list A3 do kterého se přesune obsah levého sloupce z prvního listu.
Jak udělat aby levý sloupec zůstal na svém místě? Díky všem za případnou pomoc. (už se s tím mořím dlouho, tak jsem se rozhodl napsat sem.)

Offline

#2 10. 7. 2010 22:48:48

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: A3 problém se sloupci

Můžete zpřístupnit ten váš zlobivý dokument? Zde je A3 naležato se 2 sloupci (A4)
http://ooo.e-hanus.cz/A3_se_sloupci.odt
a po opakovaném otevření stále v pohodě...
OOo Sun 3.1.1 z distribuce Mandrivalinux 2010.0

Offline

#3 11. 7. 2010 06:39:15

kav
Člen
Registrace: 10. 7. 2010
Příspěvků: 2

Re: A3 problém se sloupci

Dokument bohužel zveřejnit nemohu, je firemní. Ještě jsem nedodal důležitou věc, je to copy/paste z wordu 97. Do uložení je všechno v pořádku, i když vytvořím dva listy A3 oba rozdělené  na dva sloupce, opět se obsah levého sloupce prvního listu po uložení a znovuotevření přesune do automaticky vytvořeného třetího listu. Zkoušel jsem ukládat v *.doc, *.odt, dopsal jsem levý sloupec ručně, ale pořád stejný výsledek. Používám open office 3.0.1, win xp. To samé se stalo i u šablony z Vašeho odkazu. Takže problém je že to je kopírované z wordu. Za tu dobu jsem mohl dokument celý přepsat, ale stejně bych rád věděl v čem je chyba. Neumím si představit že by se to stalo u rozsáhlého dokumentu třeba o 20 listech.

Offline

#4 12. 7. 2010 21:51:13

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: A3 problém se sloupci

1) zkuste při kopírování z wordu do ooo vložit jen neformátovaný text (Úpravy->Vložit jinak)
2) upgradujte na nejnovější verzi s rozšířenou podporou MS Office (např. Go OpenOffice či Oxygen OpenOffice)

Offline

Zápatí