Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 6. 2010 21:06:37

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Jak v nové verzi OOo zachovat původní intro screen

Je to velice jednoduché - před instalací nové verze si najděte adresář Program Files\OpenOffice.org 3\program (jaká je cesta na linuxu, nemůžu sloužit). Zde je soubor intro.bmp. Načež jej otevřte v nějakém vhodném programu a uložte jinam jako ping, tedy png. Proveďte instalaci. Po ní do stejného adresáře umístěte "původní" intro screen převedený do pingu. To ale nestačí. Musíte též upravit konfigurační soubor soffice.ini - proč? Protože v nové verzi je posunut Progress Bar (schválně si s neupraveným konfigurákem spusťet OOo 3.2.1...). Takže je třeba posunout Progress Bar, zadat jinou hodnotu v Progress Position. Radši uvádím celý svůj konfigurák:

[Bootstrap]
Logo=1
NativeProgress=true
ProgressBarColor=14,133,205
ProgressFrameColor=207,208,211
ProgressPosition=60,200
ProgressSize=300,7
URE_BOOTSTRAP=${ORIGIN}/fundamental.ini
HideEula=1
STARTLANG=

Vidíte, že se zde řeší barva Progress Baru, jeho velikost, barva jeho rámce... když zadáte tyhle hodnoty, měli byste dostat víceméně původní chování.

Jestliže vynulujete první řádek, tedy dáte Logo=0, pak se introscreen nebude ani načítat a zobrazovat. Tedy určité urychlení. Nicméně kvůli šnekovitosti OOo při načítání tahle drobnůstka už svět nespasí.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí