Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 5. 2010 11:29:24

dech
Člen
Registrace: 1. 10. 2008
Příspěvků: 150

textové pole, formátované pole... a spojená buňka

Ahojte,
mám dotaz ohledně objektů jako jsou textové pole, formátované pole, seznam, kombinované pole atd.
Spousta těchto objektů má důležitou vlastnost - jsou napojeny na buňku, ve které objeví to co v seznamu vyberu nebo do textového pole napíšu (tzv. spojená buňka).

Šlo by nějakým způsobem měnit to,s jakou buňkou je objekt spojen, jinak než přes pravý čudlík myši a tam změnit adresu bunky?

Kdyby toto nějak šlo,tak bych ve výsledku nějakou jednoduchou volbou v sešitě(tlačítkem,přepínačem),mohl měnit to jestli bude daná seznam spojen s jednou nebo druhou buňkou.

Hledat řešení jiné,než to, které potřebuju je asi zbytečné - totiž mám více bunek(cca 10) a chci aby v nich zůstaly naposledy změněné údaje(v každé bunce jiný údaj). A to tak že bych je dokázal měnit jen pomocí jediného seznamu/textového pole.

Kdybych na každou z těchto 10 bunek navazal vlastní seznam/...  tak by to bylo vyřešeno,ale já právě nechci mít tolik okýnek,ale jen jedno.

tak diky


LO 6.1.2.1. (x64)  WIn 8 64bit  16GB RAM

Offline

#2 13. 5. 2010 19:35:07

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: textové pole, formátované pole... a spojená buňka

Neumím si představit, jak jednoduše to udělat - nejen z pohledu technického, ale i uživatelského. Navrhněte přesně zpracování a dostanete řešení.
Jak bych to viděl já:
* jeden select seznam spojený s jednou buňkou
* X buněk a u každé z nich tlačítko např "Načíst"
* vyberete položku v select seznamu a kliknete na nějaké tlačítko Načíst, čímž se spustí makro, které přenese hodnotu z buňky spojené se selectem do buňky u tlačítka

Má někdo uživatelsky jednodušší řešení?

Offline

#3 14. 5. 2010 11:29:10

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: textové pole, formátované pole... a spojená buňka

dech napsal(a)

Ahojte,
Šlo by nějakým způsobem měnit to,s jakou buňkou je objekt spojen, jinak než přes pravý čudlík myši a tam změnit adresu bunky?

Zcela jistě to jde makrem.

Pokud je seznam pro všechny buňky stejný, lze výsledky ukládat do jedné buňky a ostatní buňky si (podle klíče) hodnotu převezmou:

př: a1 = zvolený klíč
    a2 = vybraná hodnota ze seznamu

a5:a10 = klíč pro řádek

b5:    = if (a1=a5;a2;b5) + povolit cyklické odkazy

Offline

#4 8. 6. 2010 01:43:19

dech
Člen
Registrace: 1. 10. 2008
Příspěvků: 150

Re: textové pole, formátované pole... a spojená buňka

nooo,tak takhle by to snad take slo,..ale problem jsem nastesti odsunul na druhou kolej...a tak se zákonitě vyskytl jiný smile  -nyní s objektem "seznam"
Mám haldu datumů v jednom sloupci a tato oblast je nastavena v seznamu jako zdrojová - v seznamu jsou pod sebou datumy. Seznam je napojen na nějakou buňku, kde se objeví vybrané datum ze seznamu.
Problém je v tom, že se datum v této spojené buňce neobjeví ve formátu datumu ale jako text (s apostrofou nalevo). A toto datum je pro mne nepoužitelné-ztratilo svůj časový význam a je jen jako text.
Nevíte jak toto jednoduše napravit?
20100608023525.png


....jo jasný ....=VALUE() !! smile

Editoval dech (8. 6. 2010 07:01:03)


LO 6.1.2.1. (x64)  WIn 8 64bit  16GB RAM

Offline

Zápatí