Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Re: Writer » Číslování nadpisů a stran - VYŘEŠENO » 26. 11. 2013 00:42:50

Rozdílné číslování stránek v různých částech dokumentu jsem již vyřešil pomocí návodů. Stačilo vytvořit několik stylů stránek a použít ruční zalomení.

Vyřešil jsem již nečíslování některých nadpisů stejné úrovně. Nejdříve jsem si nastavil v "Nástroje > Číslování osnovy" a tam kde jsem nechtěl číslovat - označit nadpis a pak "Formát > Odstavec > Osnova a číslování" a u položky styl číslování vybrat z rolovátka žádný.

#2 Writer » Číslování nadpisů a stran - VYŘEŠENO » 22. 11. 2013 19:45:13

someweirdcrab
Odpovědí: 3

Dobrý den,
plánuji psát delší práci v LibreOffice a dostal jsem se k několika problémům.

V 1/3 dokumentu chci používat nadpisy bez číslování. V dalších 2/3 chci před nadpis různé úrovně přidat číslo. Dělám to přes "Nástroje > Číslování osnovy" nebo přes odrážky, ale nevím jak nebo kde nastavit, aby se číslování aplikovalo jen na vybranou část dokumentu. Na konci dokumentu potřebuji opět jeden nadpis bez číslování.

Další problém je číslování stránek. Na začátku dokumentu chci mít cca 10 stran bez zobrazení čísel stránek. Pak následuje většina dokumentu, kde zobrazuji čísla stránek (arabskou číslicí a číslování se počítá od první strana celého dokumenty). Na konci dokumentu bude cca 5 stran příloh, které chci číslovat pomocí římských číslic (první strana příloh by měla mít číslo I).

Děkuji za rady a pomoc při řešení mých problémů.

Zápatí

Používáme FluxBB