Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Re: Instalace » Konfigurace - Volby/Uživatelská data pomocí skriptu » 8. 8. 2013 13:36:56

díky za reakci !
Nejdříve na vysvětlenou - W2003EER2 je skutečně Windows 2003 server Enterprise Edition (EE) a druhé vydání (R2) - to jsem uvedl hlavně proto, že jsou drobné odlišnosti, které potom ovlivní funkčnost a možnosti.
Pokud jde o makro, zdá se mi to dost komplikované - zvláště pokud by se to pro každou aplikaci muselo dělat zvlášť. Nemluvě o heslování...

Hledám spíše něco na přímou (dávkovou) úpravu konfiguračního souboru registrymodifications.xcu, kde jsou hodnoty uloženy. Tedy nástroj nebo skript, který soubor oedituje korektní metodou s ohledem na jeho strukturu (xml) a zamění v něm řetězec jména, příjmení a iniciál za jiný (výchozí řetězec zamění za konkrétní pro daného uživatele - ten načítám z Active Directory).
Zkoušel jsem primitivně ručně v notepadu najít a nahradit dané řetězce a to funguje dobře. Dávkou se to však nedaří, protože výstupní soubor nemá správnou strukturu. Použil jsem otrocky dávky nalezené na http://www.dostips.com, na mně už je to příliš, abych to přímo napsal.

To vše chci dělat jen na jednom stroji (terminal serveru), kde je oněch cca 60 profilů. Editaci je třeba provést se vznikem profilu (při prvním přihlášení), kdy se spouští logon skript, kam by se vše dalo snadno zabudovat (dělám tak i jiné věci, ale s touto se mi nedaří) a navíc je to bez účasti uživatele - vše proběhne na pozadí automaticky.

Předem díky za nápad.

#2 Instalace » Konfigurace - Volby/Uživatelská data pomocí skriptu » 5. 8. 2013 10:54:09

koutv
Odpovědí: 2

Mám OO 3.4.1 na terminal serveru W2003EER2. Potřebuji hromadně nastavit uživatelům (cca 60) Uživatelská data (hlavně Jméno, Příjmení atd.), která jsou uložena v konfiguračním souboru registrymodifications.xcu. Vše nejlépe skriptem. Můžete mi prosím poradit ? Předem děkuji.

Zápatí

Používáme FluxBB