Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 14. 1. 2009 12:18:12

Takže poslední post - vyřešeno k plné spokojenosti. Stačí si správný soubor standard.dic libovolně namnožit pod správnými jmény, zkopírovat do už existujícího profilu a najednou to všecko jde, jen je pak lepší si je ve Volbách OOo vyčistit, aby každé slovo co bylo ve standard.dic nebylo také ve všech ostatních slovnících :-D

Celý fígl je v tom, že OOo, ať už z jakéhokoliv důvodu, odmítá zapisovat do složky wordbook, ale jakmile už tam ty slovníky má, upravovat je dokáže :-D

Miloš B.

#2 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 14. 1. 2009 10:45:04

aha, tak to jde taky vyřešit, stačí slovník standard.dic zkopírovat na jiné místo, zde přejmenovat a hodit zpátky a pak v OOo upravit, najednou existuje i po restartu a jde do něj normalne zapisovat :-D boze boze :-D

#3 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 14. 1. 2009 10:36:21

pořád ale nefunguje přidávání slov do jiných slovníků. Vlastně ani vytváření nových, prostě po restartu OOo zmizí. Co se dá dělat, s tím už se dá žít :-)

Miloš B.

#4 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 14. 1. 2009 08:16:00

j-pastierik napsal(a)

Odoslané, napíšte mi, prosím, mail, či Vám to prišlo.

Děkuji moc. stal se zázrak smile Po načtení profilu Vaší manželky a instalaci českých slovníků vše funguje jak má a soubor standard.dic je přístupný pro zápis, editaci a prostě všecko. Pouze není po startu zvolena čeština, přestože všude v nastaveních je, ale to je to nejmenší si před psaním přepnout jazyk dokumentu na CZ.

Takže to nakonec vypadá na chybu v české a anglické verzi instalátoru, ta slovenská evidentně funguje správně.


A ještě jednou strašně moc děkuji za vyřešení, už můžu klidně přejít na verzi 3 a nemít starší verzi pro tyto účely nainstalovanou.

Miloš B.

#5 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 13. 1. 2009 18:06:51

j-pastierik napsal(a)

[Nemáte iný mail?

Je to divné, schránka je normálně v denním provozu a gmail ani nelimituje kapacitu, takže tím to nebuide, nevadí. Jestli tedy mohu poprosit, tak biba(at)svuom.cz .

Děkuji moc

Miloš B.

#6 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 13. 1. 2009 11:24:15

j-pastierik napsal(a)

[Inak mail s používateľským nastavením mojej manželky Vám už odo mňa odišiel.

Bohužel mi nic neprislo.

milos.biba(at)gmail.com

#7 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 9. 1. 2009 06:55:19

j-pastierik napsal(a)

Treba skopírovať celý %APPDATA%\OpenOffice, samostatné slovníky to nezoberie - chýbala by časť, kde sú registrované. A musí to byť s verzie 3 - škoda že mám pomalé pripojenie, poslal by som Vám to svoje.

Tak to jsem v koncích, protože neznám nikoho jinéh komu to na windowsech funguje a mě se to ještě nepovedlo :-( Jedinně zkusit linux třeba jenom přes Wubi ubuntu do windows a tam to ukrást. Netušíte jestli je pravděpodobný, že to linuxový profil přijme?

Tuším jen, že tam to bude v /home/user/.OpenOffice nebo tak neco.

Miloš B.

#8 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 8. 1. 2009 19:41:18

j-pastierik napsal(a)

Ak to nepomôže, skúste vymazať celý adresár %APPDATA%\OpenOffice.org a reštartovať OO.o. Vytvorí ho nanovo a pretože budete prihlásený ako používateľ, ktorý tam chce niečo zapisovať, tak by to malo mať aj príslušné práva - inak tento adresár som osobne mazal pred tromi dňami, lebo som reinštaloval jedno rozšírenie, ktoré blblo a nedalo sa to inak obísť a v pohode všetko ide tak, ako má - iba som si musel všetko znovu nastaviť. Dokonca funguje aj to, že si slovníky z tohto adresára najprv kdesi zálohujete, premažete, vytvoríte nanovo prázdne, potom tam skopíruje tie zálohované a reštartujete OO.o - robím s OO.o doslovne psie kusy a stále funguje, preto sa čudujem, že to inde nejde.

Tak vymazání profilu dělám poslední dobou bohužel skoro denně ve snaze to vyřešit :-(

Miloš B. Ještě zkusím z jiného PC v práci s verzí 2.4 zkopírovat slovníky, jestli je sežere, jinak mi už nic nenapadá.

Miloš B.

#9 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 8. 1. 2009 19:38:19

j-pastierik napsal(a)
mbiba napsal(a)

v %APPDATA% samozřejmě také, takže nevím kde a jak ještě by něco mohlo být. Velmi zvláštní je také že složka wordbook, kde bych ty slovníky fyzicky hledal je prázdná.

A to je práve problém, lebo presne tam (teda v %APPDATA%\OpenOffice.org\3\user\wordbook\) používateľské slovníky (nazov.dic) naozaj musia byť. Skúste tam iba tak skopírovať hocijaký súbor - uvidíte, či tam máte ako používateľ vôbec právo zapisovať. Ak áno, potom by tam mal mať prístup aj OO.o.

Můžu tam kopírovat vytvářet i mazat jakýkoliv soubor.

Miloš B.

#10 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 8. 1. 2009 19:34:48

j-pastierik napsal(a)

Inak ja OO.o vo Windows neinštalujem ako administrátor, ale ako používateľ s právami "správca počítača". Skúšali ste aj takúto možnosť?

Ano jen teď jsem to ze zoufalství vyzkoušel jako Administrator, i když sám jsem přihlášen ajko uživatel s právy správce.

Miloš B.

#11 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 8. 1. 2009 13:39:48

j-pastierik napsal(a)
mbiba napsal(a)

K bodu jedna: podle návodu na http://www.openoffice.cz/navody/instala … h-slovniku je koexistence těchtoi slovníků normální, nicméně v XP jde ten samostatný Thesaurus zrušit, ovšem nemá to žádný efekt, U Visty jsou tlačítka odinstalovat a zakázhat ve správci rozšíření u tohoto doplňku zašedlá.

Akonáhle máte toto políčko zašedlé znamená to, že to inštaloval administrátor a vy nemáte administrátorské práva. Preto mi to ukazuje na problém s prístupovými právami - priznám sa však, že vôbec neviem, ako sa vo Windows presne nastavujú (v zmysle RW pre ostatných) - doteraz napríklad netuším, prečo v zdieľaných adresároch v sieti ak dám súbor presunúť (F6 v súborovom správcovi FreeCommander), iní ho nevidia, ak ho tam dám skopírovať (F5) a potom ho vymažem z pôvodného miesta, iní ho vidia.

V Linuxe je to znovu iné - používam Mandrivu a tam to ide bez problémov, všetko je v adresári používateľa a tam sa dá ľahko pozrieť, aké sú práva k súborom.

Právy to být nemůže, všecky jsou nastaveny dobře. Zkusil jsem na obou systemech nainstalovat nacisto cely office pod konkretním uživatelem Administrator a žádný rozdíl, přidávání slov prostě nefunguje. Když odstraním všechny doplňky a nainstaluji zase jenom ten český, opět to je stejně nefunkční. Dokonce ani v Českém překladu nebude chyba, nefunguje to ani v ENG verzi ani s Eng ani s CZ slovníky. Vistu bych do toho nepletl.

Je jasné, že se jedná o bug OOo, nešlo by ji nahlásit? Podle všech diskusí a fór na netu neexistuje člověk, komu by to šlo přidávat pod WinXP / Vista nebo jich je jen pár. Ted to spis vypada,ze tam chybi kus kodu, ktery by obsluhoval to přidávání, nevím. Práva jsou všude na úplné řízení pro každého, takže je velmi malá šance, že je to chyba windows.

Jenže co jiného s tím?


Miloš B.

P. S. - k tomu Přesunu/Kopírování: Máte nastavený free commander aby u přesunu zachovával původní uživatelská práva, při kopírování se to neděje. Možná že je takto nastaveno i chování windows, každopádně v nějakém pokročilejším správci souborů (altap salamander, total commander) by ta migrace práv měla jít nastavit podle potřeby.

#13 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 7. 1. 2009 20:55:05

A moc se omlouvám za překlepy, zapomněl jsem si to bohužel po sobě přečíst, tak mi prosím nepovažujte za negramota. Příště kliknu na odeslat až po přečtení a editaci. Ještě jednou se moc omlouvám.

Miloš B.

#14 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 7. 1. 2009 20:51:34

j-pastierik napsal(a)

TO mbiba: Podľa zaslaných obrázkov tam máte nasledovné problémy:
1. Máte naraz nainštalované dva české slovníky - Czech Thesaurus 2008.07.01 a Český slovník pre ... 2.0. Týmto môže dochádzať ku kolízii - jeden z nich odstráňte.
2. V používateľských slovníkoch nemáte definovaný žiaden, do ktorého by ste mohli pridávať slová - soffice, sun a ignoreAlllist slúžia na iné účely. Musíte si zadefinovať aspoň jeden vlastný, inak nemáte kde pridávať slová (by mal stačiť aj "standard").

Zaujímavé je však, že na niektorých obrazovkách máte slovník "standard" a na iných nie - priznám sa, nevyznám sa v tom. Snímky sú z Visty - tento operačný systém nemám - teda ho ani nepoznám a preto neviem, či nie je zrada v niektorých jeho nastaveniach. Momentálne mi napríklad zaslal iný používateľ tabuľku, kde mu OOo vo Viste pridáva do vzorcov text "openoffice.org." - v XP sa mi to v tej istej tabuľke nestalo, viňo Viste mu to robí neustále. Takže chybu by som videl v operačnom systéme - alebo v tom, že OO.o mu nie je 100% prispôsobený.

Zdravim a dekuji moc za postrehy. Ale bohuzel to neni tak jednoduche.

K bodu jedna: podle návodu na http://www.openoffice.cz/navody/instala … h-slovniku je koexistence těchtoi slovníků normální, nicméně v XP jde ten samostatný Thesaurus zrušit, ovšem nemá to žádný efekt, U Visty jsou tlačítka odinstalovat a zakázhat ve správci rozšíření u tohoto doplňku zašedlá.

K bodu 2: Vtip je v tom, že uživatelské slovníky jsem samozřejmě vyzkoušet zkoušel, ačkoliv jsem byl ze starších verzí byl spíše zvyklý na to, že mi nabízelo rozšiřování satndard.dic. Bohužel ale jakýkoliv slovník přidat můžu, ale po restarto office stejně zmizí ze seznamu a před restartem sice existuje ale nejde ručně přidávat slova natož pak při vlastní kontrole pravopisu :-(

K tomu ostatnímu, snímky jsou z Windows XP SP3 se skinem Luna element Black Compact (ale to jen na okraj. Kromě toho jsem to jak sem psal ověřil na několika počítačích a několika systémech windows (v linuxu to funguje), čiže nějaká kombinace něčeho co dělám, je asi špatně, takže je to možná něco s kompatibilitou, ale nevím. V tomto konkrétním případě se mi nepodařilo nalézt rozdíl ve funkčnosti a nastavovacích dialozích mezi XP a Vista.

A něco navíc: V linuxu to nejspíš funguje proto, že aspoň co si pamatuji tam ty slovníky instaluji jako deb případně rpm balíček. Rozšíření PDF import dokonce nejde standardně nainstalovat, ale v repoziotáři je deb. Možná by tedy, instalace s obejitím repozitářů dopadla podobným způsobem, ale je to jen spekulace, nemám to vyzkoušeno.

Z toho co jsem vysledoval, je také možné, že skutečně nemám (přesněji OOo nemá) práva do adresáře kam by měl ukládat slovníky, někde možná chybí write permission, jenže kde, adresáři v Program Files jsem nastavil práva na Everyone - úplné řízení a složce s nastaveními v %APPDATA% samozřejmě také, takže nevím kde a jak ještě by něco mohlo být. Velmi zvláštní je také že složka wordbook, kde bych ty slovníky fyzicky hledal je prázdná.

Jsem už zoufalý, nainstaluju jakýkoliv počítač, na něm OOo kde nefunguje slovník a přitom vím, že jiným někdy funguje, ach jo.

Děkuji komukoliv pokud ještě na něco dalšího přijde, čím by to mohlo být.

Miloš B.

#15 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 7. 1. 2009 12:14:14

j-pastierik napsal(a)

Poprosím, pokiaľ s tým nemáte problémy, pustite si toto makro, vypíše zoznam všetkých používateľských slovníkov a pošlite mi potom ten zoznam (za každým názvom treba odkliknúť OK):

Sub vypis_slovniky
'Makro pre výpis zoznamu používateľských slovníkov
dim pom_zoznam, zoznam as object

pom_zoznam=createUnoService("com.sun.star.linguistic2.DictionaryList")
zoznam=pom_zoznam.GetDictionaries ' zoznam slovníkov
for i=LBound(zoznam) to UBound(zoznam)
  msgbox(zoznam(i).Name)
next i
end sub

Zdravím,

a take bohuzel potvrzuji tento problem, dlouho s tim valcim, zkousel jsem i cistou instalaci windows instalaci z ruznych zdroju atd. Porad nic. Me proste v menu (prave tlacitko vubec chybi moznost pridat slovo do vlastniho slovniku a v dialogu [F7] je tlačítko přidat zašedlé, jinak se vše tváří OK, ale neukládá se ani ignoreall list.

Když pustím Vaše makro, ukáže mi to tři slovníky: soffice.dic, sun.dic a ignoreAll.list  Nic jiného.

WinXP SP3 / SP2/ Vista SP1, všude stejné chování, Ubuntu v pořádku, Mandriva v pořádku.

Díky moc za každý nápad.

Miloš B.

Zápatí

Používáme FluxBB