Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Re: Writer » Writer nerozpozná URL » 24. 6. 2010 08:48:53

Bohužel to není ten případ. Odkazy nejsou funkční.

#2 Writer » Writer nerozpozná URL » 22. 6. 2010 14:25:20

Cheva
Odpovědí: 12

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jak donutit Writer, aby rozpoznal vloženou URL po odsazení mezerníkem - nefunguje mi to jen na jednom počítači, na jiném je to ok... Změnilo se to po instalaci verze 3.2.
Ve volbách autom. oprav mám obě políčka "Rozpoznat URL" zaškrtnuté.
Nainstalovala jsem 3.2.1 (měla jsem jen 3.2.0), ale nic se nezměnilo - odkazy musím nadále složitě vkládat přes volbu Vložit na horní liště.
Díky.

#4 Writer » Pevná mezera » 13. 4. 2009 12:58:59

Cheva
Odpovědí: 10

Zdravím,
nemáte někdo tušení, proč v OO 3.0.0 nefunguje pevná mezera (Ctrl+Space)? Nápověda tvrdí, že by to takto fungovat mělo.
V současně běžící verzi 2.4 ji lze napsat bez problémů.
Musím ji tedy vždycky zkopírovat ve verzi starší a pak vložit, což mě dost nebaví...
Díky.

#6 Re: Impress » Zobrazuje jinou velikost fontů v polích než je zvolena » 3. 1. 2009 16:11:44

Tak bohužel, i ve 2.4 dolní index zůstal u všch prezentací, které už jsem ve 3.0 otevřela. Dobré ale je, ke když ve staré verzi OO ručně dolní index předělám na běžné písmo, po uložení, zavření a znovuotevření to tak zůstane a nevrací se to k indexu jako u 3.0.
Díky všem!
Pozitivní nakonec: na jednom flash disku jsem později objevila všechny prezentace zálohované, tedy to nakonec bude bez práce navíc :-) Uf. Dál radši budu OO prezentace ukládat pouze ve formátu odp, i když tím riskuji, že někde nemusí být OO nainstalovaný...

#7 Re: Impress » Zobrazuje jinou velikost fontů v polích než je zvolena » 31. 12. 2008 19:10:50

Díky moc za odpověď. Bohužel všechny moje starší prezentace mi 3.0 otevírá se stejným výsledkem, tedy animovaná textová pole jsou formátovaná dolním indexem, oprava jedné tedy nepomůže.

Možnost s návratem ke starší verzi už mě taky napadla, hledala jsem ji na tomto webu, ale nepodařilo se. Prosím tedy ještě o radu, odkud se dá případně stáhnout - našla jsem jen informace o 2.3.1, nikoli už možnost jejího stažení. Raději bych ji stahovala tady ze spolehlivého zdroje.
Já dvojku při instalaci 3.0 optimisticky nechala z kompu vymazat... Poučení pro příště ;-)

#8 Re: Impress » Zobrazuje jinou velikost fontů v polích než je zvolena » 31. 12. 2008 13:43:33

Samozřejmě by bylo, asi - kdyby člověk věděl jak... Nějaké základní styly jsem zatím používala jen ve Writeru. Jenže těch polí v každém snímku tam je hafo a ne všechny snímky mají stejnou velikost písma.

Mohli byste mi tedy poradit, jak ostylovat jen ona animovaná pole? Případně přes co konkrétně, aby se to nejvíc podobalo současnému vzhledu?
Nebo to jde nějak přes vlastní styly a kyblíkem přetřít? Ale to je pak skoro to samé jako to dělat ručně, a navíc OO 3.0 na formátové úpravy při znovuotevření kašle... (viz předchozí příspěvek).

Ještě taky můžu doufat, že tam, kde mám prezentaci předvést, mají dosud jen starý (2.3 myslím) OO a že ten to možná přechroustá dobře. Ale to je fakt malá naděje.

#9 Re: Impress » Zobrazuje jinou velikost fontů v polích než je zvolena » 30. 12. 2008 18:46:11

Díky, tak jsem zjistila, že to není horní nýbrž dolní index, ale vůbec nechápu proč se to stalo a co s tím jiného všechna pole ručně přeformátovat...to je totiž při jejich množství práce na bednu. Fonty jsou klasicky Arial 22 jako v hlavních rámcích.
Navíc jsem teď zjistila, že když jeden snímek upravím z dolního indexu na běžné písmo, celý soubor uložím, zavřu a znovu otevřu, ve snímku je opět dolní index :-(

#10 Impress » Zobrazuje jinou velikost fontů v polích než je zvolena » 29. 12. 2008 16:14:19

Cheva
Odpovědí: 13

Zdravím, jsem lehce na zhroucení ze zničené práce všech prezentací.
Otevřela jsem si v OO 3.0 již hotovou prezentaci z předchozí verze OO (formát ppt - pro všechny případy) a Impress mi veškerá vložená pole s textem s modrou hranicí (která se mají postupně objevovat při prezentaci) zobrazuje ve velikosti tak o 20 menší, než je skutečně zvolena (a než se pravdivě zobrazuje v panelu nástrojů). Tím pádem je text samozřejmě pro posluchače prezentace nečitelný.
To samé se mi pak stalo i s prezentací, kterou jsem v OO 3.0 měla již jednou otevřenou, měnila jsem na ní pár detailů a zobrazovala se dobře. Zkusila jsem celý OO zavřít a znovu otevřít, restartovat počítač, jestli se jen nepobláznily, ale bohužel. Všechny dosavadní prezentace se zobrazují stejně (blbě).
Prosím o pomoc! Díky.
Screenshot: http://www.chevert.profitux.cz/screenshots.html

Zápatí

Používáme FluxBB