A) - 36 hodin a jeden stroj na 8 => že druhý jede 24 hodin, ale jak? Panebože to může být osmihodinový přetržitý, osmihodinový nepřetržitý, a nebo dvanáctihodinový nepřetržitý a to nehovořím, že i ten osmihodinový může být v celám týdnu od pondělí do pondělí. Jak by se měl určit běžný a maximální pracovní fond a vycucat z něj maximální rezervy? Tohle nejsou ani "motohodiny"
Asi jsem blbě napsal, 1 stroj 1 směna 8h. Takže při dvou směnách 16h a při dvou strojích 32h. Pracovní doba od pondělí do pátku.
B) - Jednotky ks (kusy) a pc (package, packaging, nebo pytle celulózové, či něco jiného?)
Kusy
D) - Pokud není obsah balení včetně "ks" ze stejného materiálu - tvarově i druhově, tak se musí mašiny přestavovat. Ta přestavba už je v tom čase za počet a druh započítána? Když budete na těch mašinách vyrábět více druhů nápojových kelímků, k tomu ještě obaly na jogurt, nebo podobné věci. Tak se musí technologie celá přestavět. Extrudéry se nastavují podle materiálu a finální tloušťka - každý obal potřebuje jinou sílu fólie, jiné raznice, dohřívání , rychlost posuvu a nakonec ještě odebírání a balení na palety. Nemám představu, co vyrábíte, ale pokud nevyrábíte jeden stejný produkt ze stejného materiálu, tak tam přestavby budou a nebývá to jen snadným přehozením kopyta. Bývají to desítky minut až hodiny a veškerý personál cvičí. Je jedno jestli jde o sklárnu, cihelnu, plastikárnu, nebo robotickou linku.
Ty časy co tam jsou v té tabulce už počítají kompletní výrobu včetně přípravy a za všechny díly.
Mám právě LibreOffice. Když se podíváte, budu rád. Chtěl bych jen něco jednoduché. Na odkaz jsem koukal, ale pán řeší asi ještě něco komplikovanější mi přijde i když je to dost podobné.