Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 6. 2011 09:18:35

sirius51
Člen
Registrace: 18. 6. 2011
Příspěvků: 3

Vyhodnocení prázdné buňky - nastavení

Stala se mi neradostná věc. V sešitu Calc se mi na jednom listu blíže neznámým způsobem změnila interpretace pro vzorec prázdné buňky (upřesňuji-obsah je "", tedy prázdný text) - normálně se bere jako nula, na nenumerickou. Následkem této změny se všechny výsledky do včerejška korektní změnily na obligátní #VALUE!
Někde jsem četl, že existuje parametr, jehož nastavením lze toto chování změnit, ale nepodařilo se mi nic odpovídajícího najít ani přes mocný GOOLGLE.
Problém je o to podivnější, že na jiném PC se soubor jeví v pořádku, takže to není vlastnost nesená souborem.
Odinstaloval jsem tedy z počítače program, vymazal vše se stejným názvem z disku i registru. Po čisté instalaci je chování tabulky stejné 8:(
Neví někdo co s tím?

Děkuji.

Editoval sirius51 (18. 6. 2011 09:55:57)

Offline

#2 18. 6. 2011 15:47:25

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Vyhodnocení prázdné buňky - nastavení

Máte na obou počítačích stejnou verzi OpenOffice? Tuším, že starší "klasické" OOo neprováděly automatické přetypování hodnot (když byl výsledek vzorce text např. "12", tak s ním nešlo počítat, muselo se přetypovat na číslo pomocí VALUE). Ale např. Go-OOo má automatickou konverzi typů ve vzorcích již dávno.

Offline

Zápatí