Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 10. 2008 19:11:10

XHN
Člen
Registrace: 8. 10. 2008
Příspěvků: 4

Nemohu otevřít dokument (pokud jsem připojen k internetu)

Dobrý den,
řeším zajímavý problém. Když se ve Writeru snažím otevřít jakýkoli dokument, načítání se zastaví na nule (popřípadě vůbec nezačne) a program se sekne. Shodou náhod jsem přišel na to, že když utnu připojení k síti, vše funguje správně. (Verze 2.4.1, Windows Vista.)

Nepomohla ani přeinstalace se smazáním všech dat týkajících se Open Office. Netušíte, jak to vyřešit?

Offline

#2 9. 10. 2008 21:12:04

rjanku
Člen
Registrace: 7. 4. 2008
Příspěvků: 8

Re: Nemohu otevřít dokument (pokud jsem připojen k internetu)

Opravdu zvláštní chování. Ale jde-li otevřít dokument bez síťového připojení, pak to nebude chyba OO, ale spíše OS. Takže nahlásit bug do Redmondu. Možná by bylo dobré si ve volbách nastavit použití interních dialogů OO pro práci se soubory a obejít tak případnou chybku systémových knihoven Wv.Otázka: otevře se vám OO při klepnutí na soubor openDocument v Průzkumníku?

Offline

#3 10. 10. 2008 12:20:05

XHN
Člen
Registrace: 8. 10. 2008
Příspěvků: 4

Re: Nemohu otevřít dokument (pokud jsem připojen k internetu)

Myslím, že chyba je na straně OO, ale nejsem si jistý. Vyřešil jsem to. Stačilo smazat jednu síťovou tiskárnu a vše fungovalo (ta tiskárna byla odpojená, takže myslím, že OO "čekal" až se k ní dostane)...

A ano, ODF soubory se otevírají v OO, ale to myslím s tímhle problémem nemá nic společného. smile

Editoval XHN (10. 10. 2008 12:20:33)

Offline

#4 13. 10. 2008 21:11:10

Imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: Nemohu otevřít dokument (pokud jsem připojen k internetu)

Máme podobný problém.
Zkuste jen prověřit: neshazujte OO pokud se "sekne" ale pár desítek sekund (minut..) vyčkejte. Za chvíli by se měl dokument otevřít.

Jestli ano, pak může být problém zakopán ve firewallu na serveru. V současné době to řešíme s techniky AVG, protože se jim nepovedlo po telefonu nastavit firewall.

Takto se to chová v naší firmě a postihuje to i MS Office, nejen OO. Až se povede vyřešit. odám zprávu.

Editoval Imcon (15. 10. 2008 17:50:57)

Offline

Zápatí