Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 2. 2010 11:36:51

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Rotace obrázků ve writeru a ohraničování tabulek a buněk

Na http://extensions.services.openoffice.o … tationTool je konečně k dispozici plugin pro rotaci obrázků ve writeru. Funguje spolehlivě, ale: po jeho použití se z obrázku stane v podstatě pro OOo cizorodý prvek. Znamená to, že není pak možné upravovat např. jas obrázku či jiné dalšé globální grafické úpravy. Ty je třeba dělat dopředu.
Na http://extensions.services.openoffice.o … orderLiner je k dispozici update pluginu Border Liner. Po jeho instalaci se zvtěší panel nástrojů, které tento plugin používá, namísto jednoho tlačítka jich je tam asi čtyři (záleží na tom, co považujeme za tlačítko). Funkcionalita prakticky stejná, jen je užití teď pohodlnější.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 11. 2. 2010 12:51:37

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Rotace obrázků ve writeru a ohraničování tabulek a buněk

Pokud jsem pochopila z popisu nových vlastností, tak v některé nové verzi OpenOffice.org 3.x, už rotace obrázků bude nativně. A rozšíření RotationTool už pak nebude - podle mého třeba.
To druhé rozšíření, BorderLiner, je a bude určitě užitečné smile

Editoval IrenaS (11. 2. 2010 13:00:08)


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#3 3. 3. 2010 10:38:18

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Rotace obrázků ve writeru a ohraničování tabulek a buněk

TEd jsem to zkousel a neco je spatne - bud u me nebo u toho rozsireni.
Obrazek to otoci, to je pravda, ale kdyz pote otevru prezentaci (a nevypnu soubor ve Writeru, kde jsem pouzil ono rozsireni), tak VSECHNY obrazky v Impresu tedy presneji v otevrene prezentaci, ktera nema nic spolecneho s tim rozsirenim, jsou stejne a jsou to ty, na nez se pouzilo to rozsireni. Zkusil jsem to 2x a udelalo to pokazde.
Tim se to rozsireni pro me stava nepouzitelnym. Ach jo.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí