Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 5. 2017 12:48:26

Povstalec
Člen
Registrace: 12. 5. 2017
Příspěvků: 2

Problém s instalací OOF - chyba 1704 --- Vyřešené

Přeji dobrý den.

Vrátil se mi počítač po přeinstalování Windovs. Nyní se snažím nainstalovat OpenOffic, ale stále mi to háže kód chyby 1704 - je potřeba odinstalovat předchozí instalaci. Pak se mě to zeptá jestli chci odinstalovat a nabo ne. A když dám ano, nic se nestane, chyba mi vyskakuje stále. Zkoušel sem už několik verzí a prohledával sem i soubory, jestli tam něco není.

Bohžel sem nic nenašel.
Ale při jednom pokusu, mi na zlomek vteřiny vyskočila hláška, že některý z programů zabránil v přístupu... Dál sem to nestihl přečíst. Je možné, že by mi to udělal antivir???

Děkuji.

Editoval Povstalec (12. 5. 2017 14:39:03)

Offline

#2 12. 5. 2017 14:01:31

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Problém s instalací OOF - chyba 1704 --- Vyřešené

Jednou nebo dvakrát jsem se s tím setkal.


    Tehdy v prvním případě (asi 3 měsíce zpět) šlo o stroj na kterém měl kamarád W8 a nainstalované Apache ve verzi 3.3. Jenže žádná přeinstalace systému - jen jsem chtěl nainstalovat aktuální verzi AOO 4.1.5. Neprohlédl jsem si, že má spuštěné AOO od startu. Zadal jsem nahradit starší systém a po nějaké chvíli to oznámilo, že dokončení brání cosi - ani nevím co to bylo za hlášku.
    Když jsem instalaci opakoval už to nešlo ani nastartovat. Chtěl jsem vymazat profil uživatele ale před tím mne napadlo vyzkoušet ještě jinou možnost. Nakonec jsem zadal instalaci bez náhrady staršího systému a chodilo to. Jenomže registry zřejmě evidují spuštěný a neexistující systém AOO 3.3. Kamarád tomu nerozumí a ani to nechtěl vysvětlit - odzkoušel a chodí - tak je to podle něho dobré.... ale já bych si nafackoval za takovou volovinu.


    Ve druhém případě jsem to nedělal já ale zeť v práci. Takže spíš jen vím o podobném problému. Upgradoval W7 na W10 s tím, že to odzkouší a když tak smaže. Na nějakou limitu nemyslel a tuto dobu kdy to šlo vrátit prošvihl. Od té doby se nemůže W10-tek zbavit.
    A tak alespoň spustil instalaci znovu a nastavil méně programů a zbytečné věci už nezahrnul. Také změnil přístup bez hesla (původně měl nastaveno heslo) a myslel si že to udělá znovu kdykoliv bude potřebné. Na mne se obrátil až když nemohl najít instalaci LO - to mne zaujalo.
     Protože v tom prvním případě jsem bez váhání chtěl nainstalovat místo AOO LibreOffice a na vlastní oči jsem viděl, že ač se AOO stáhnout dá, LO ukáže jenom stránku s donátorstvím - ale žádný soubor ke stažení se nenabídne a není vidět ani nabídku stáhnout jazykový balíček. Dal by se asi najít odkaz jinde - třeba na Slunečnici ap. - to se mi ale nechtělo hledat - byla by tam nejspíš nějaká starší verze ap.


     Tak jsem zjistil že to dělá asi jenom Google Chrome - v obou případech byl nainstalován a použit ke stažení. Takže on nainstaloval v práci Firefox a zřejmě stáhl nějakou still verzi. Při instalaci se mu stalo zřejmě totéž co mně u toho kamaráda - instalace selhala. To mu bylo divné myslel si že tam LO vůbec nemá. Druhý den mi volal z práce že jeho počítač po zapnutí chtěl heslo které tam teké být nemělo.
     Já jsem ten stroj neviděl ale podle všeho za to může cloud na kterém jsou vyzálohované konfigurace. Při problému zřejmě cloud automaticky obnoví předchozí stav. Já osobně používám z Windowsů jen XP spolu s Ubuntu. V žádném případě s W10 nekoketuji a když to lze tak pracuji na Linuxu. Přes to XP potřebuji zejména proto že tam mám vedle sebe AOO a LO v nejnovějších verzích a také mám spoustu věcí které vyžadují určitý program pod Windows. Je to vlastně retro sbírka protože používám jen to co jsem na stroji měl nainstalované před mnoha lety.


     Takže problém bude možná souviset s vlastnostmi cloudu MS. Já to ale nemám jak otestovat ale Váš popis je trošku podobný tomu který mi vysvětloval zeť.
     Více je to podobné mojí zkušenosti která ale nesouvisí s přeinstalováním OS - jen s instalací aktualizované verze AOO - tedy konkrétně Apache Open Office - což není také úplně zřejmé z příspěvku výše. Doporučuji buď se pokusit nainstalovat bez náhrady starého systému, nebo nainstalovat Libre Office.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 12. 5. 2017 14:37:50

Povstalec
Člen
Registrace: 12. 5. 2017
Příspěvků: 2

Re: Problém s instalací OOF - chyba 1704 --- Vyřešené

Děkuji za obsáhlý příspěvek!

Zaujalo mne Vaše povídáno o Google Chrome. Vzhledem k mému tří-denímu zoufalství jsem zkusil tento prohlížeč od-instalovat, spolu se Všemi jeho soubory. Dále jsem restartoval počítač. Kód chyby při instalaci se změnil na 1500 - probíhá jiná instalace. V počítači jsem měl dvě různé verze. Jednu z nich sem smazal a vysypal koš. Opět jsem restartoval počítač.

No a další instalace proběhla úspěšně hned na poprvé...

Takže díky za tip!!!

Offline

Zápatí