Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 1. 2015 11:53:25

Kaspi88
Člen
Registrace: 7. 10. 2014
Příspěvků: 3

Chyba čtení.Heslem šifrované dokumenty Microsoft PP nejsou podporovány

Chci otevřít soubor .pps, nicméně vyskočí hláška: Chyba čtení. Heslem šifrované dokumenty Microsoft power point nejsou podporovány. Nevíte jak soubor otevřít v open office? Díky

Offline

#2 14. 1. 2015 13:25:30

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Chyba čtení.Heslem šifrované dokumenty Microsoft PP nejsou podporovány

... uložit je v MSO bez hesla

Offline

#3 14. 1. 2015 13:40:36

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chyba čtení.Heslem šifrované dokumenty Microsoft PP nejsou podporovány

Tohle jsem zrovna nedělal, ale myslím že by stálo za pokus to otevřít "zezadu". Tedy v souborovém manžeru to přejmenovat na ZIP a ten pak otevřít.
     Celkem nevím nic o tom jak microsoft šifruje, ale údajně jinak nežli OpenOffice a LibreOffice. Tyto naše programy šifrují XML a má to několik úrovní (možností). Pokud je to chráněno heslem proti přístupu tak je to zbytečné, ale šlo by asi otevřít pokud by to byla ochrana jen proti přepsání (nechtěné změny obsahu).
     Jinak Vás ale ubezpečuji, že by to správně jít nemělo. Jenže v minulosti se stávalo, že zamčený dokument v MSO šel normálně v OOo otevřít jako by tam ani heslo nebylo.
     Další problém může být právní podstaty. Zejména pokud byste otevíral cizí práci. Takže má rada zní : raději nic nedělejte. Leda byste skutečně tuto práci vytvořil a heslo zapoměl. Já jsem vyrobil generátor na lámání hesel, ale pak jsem si to rozmyslel a nepustil ven právě kvůli tomu, že to umělo lámat i jiné programy nežli z balíku OpenOffice.


     Pokud tedy je to Vaše práce, pak znáte také přibližný obsah hesla ve smyslu počtu znaků a druhy znaků které jste použil. Posalal bych Vám ořezanou verzi na lámámí hesel s vygenerovaným seznamem. Ale pokud je to heslo například 6 míst, tak Vám víc jak 10 různých znaků neudělám. Konkrétní znaky musíte zadat.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí