Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 7. 7. 2012 15:18:16

Vlaspes
Člen
Registrace: 6. 7. 2012
Příspěvků: 3

Calc si nepamatuje předvolby a filtry nejdou vypnout

Hodně mi vadí že si OO nepamatuje nastavení a volby které vyberu během práce. Například při mazání v Calcu musím neustále kontrolovat zaškrtnutí co se má mazat, abych si omylem třeba nesmazal vzorec nebo pracně vyladěný formát.

Dá se to někde nastavit?

Také při použití automatického filtru tento zůstává pak viset a nejde vypnout. Funkce v nabídce "Data -> Filtr -> Odstranit / Skrýt filtr" jsou zašedlé a nejdou použít.
A i po zavření - otevření souboru bez uložení změn filtr zůstane viset.

Kde může být chyba?

Offline

#2 7. 7. 2012 16:50:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Calc si nepamatuje předvolby a filtry nejdou vypnout

To je těžko posoudit. Já například používám přenos vzorců z jiného listu (většinou jako kopírovaná záloha), ale je možné to i linkovat. Tedy případ od případu užívám jiný systém. Možná by Vám pomohlo uložení vzoru jako šablony. Možná by bylo vhodnější použít verze.
   Jestli je potřeba mazat specializované oblasti, doporučil bych je pojmenovat a mazat jednotlivě, nebo selektivně makrem (pak ani pojmenování samozřejmě nepotřebují).
   Já osobně automatický filtr moc neužívám, tak neporadím čím to je, že zůstává viset. Ještě jsem se s tím nesetkal.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 8. 7. 2012 18:42:25

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Calc si nepamatuje předvolby a filtry nejdou vypnout

Vlaspes napsal(a)

Hodně mi vadí že si OO nepamatuje nastavení a volby které vyberu během práce. Například při mazání v Calcu musím neustále kontrolovat zaškrtnutí co se má mazat, abych si omylem třeba nesmazal vzorec nebo pracně vyladěný formát.

Co použít Backspace pro mazání pouze hodnot?


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 7. 12. 2012 16:51:03

m-lin
Člen
Registrace: 7. 12. 2012
Příspěvků: 1

Re: Calc si nepamatuje předvolby a filtry nejdou vypnout

Dúfam, že nevadí, keď v LibreOffice: Na zádrheľ "Data -> Filtr -> Odstranit" sa dá použiť toto: aspon raz ( rozumej islo to pri viackrat, no neviem uz kolko krat) "Zobraziť -> Panel nástrojov -> Nástroje" (a možno aspoň raz tam zvoliť "Automatický filter" a prípadne tak aj zrušiť sa dá). Ten panel sa može následne zrušiť (išlo to (na linuxe) aj , keď sa dalo "Súbor -> Ukončiť" a znova spustiť nejaký Calc).:)) .

Offline

#5 7. 12. 2012 23:06:48

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Calc si nepamatuje předvolby a filtry nejdou vypnout

Doteraz som si myslel, že po Slovensky viem. Čítam od hora na dol a snorím či som sprostý ja, lebo ten autor.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí