Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 4. 2012 00:14:58

Amywiel
Člen
Registrace: 11. 4. 2009
Příspěvků: 6

Špatné zobrazování českých znaků v exportovaném PDF - VYŘEŠENO

Dobrý den,

narazila jsem na zajímavý (a v tuto chvíli pro mě neřešitelný problém):

Stáhla jsem si zajímavé TrueType písmo, kterému však chyběly české znaky (písmenka s háčky apod.). Stáhla jsem si proto i editor fontů, chybějící znaky vytvořila a jako celek zprovoznila (v OO fungují bez problému). Když však dám z OO 3.2.1 exportovat textový dokument do PDF, místo "mých" znaků se zobrazují obdélníčky.

Napadá někoho, co s tím? Vytvořit hybridní PDF tato verze neumožňuje a změnu fontu pokládám za poslední možné řešení :-)

Díky za Vaše tipy

_____________________________________________

Značím jako vyřešené
;o)

Offline

#2 19. 4. 2012 05:29:29

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Špatné zobrazování českých znaků v exportovaném PDF - VYŘEŠENO

Zaškrtnutie voľby PDF/A-1a pomáha? Tým totiž "donútite" OO.o, aby sa embedoval font do PDF. Hybridné PDF nie je riešenie - to je totiž vloženie zdrojového súboru do PDF, nie však fontov.

Offline

#3 19. 4. 2012 10:27:11

Amywiel
Člen
Registrace: 11. 4. 2009
Příspěvků: 6

Re: Špatné zobrazování českých znaků v exportovaném PDF - VYŘEŠENO

Vyzkoušeno, nepomáhá sad

Offline

#4 20. 4. 2012 06:03:41

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Špatné zobrazování českých znaků v exportovaném PDF - VYŘEŠENO

A font máte integrovaný v operačnom systéme? Mohli by ste to písmo niekde uložiť, aby sa to dalo odskúšať?

Offline

#5 24. 4. 2012 21:58:55

Amywiel
Člen
Registrace: 11. 4. 2009
Příspěvků: 6

Re: Špatné zobrazování českých znaků v exportovaném PDF - VYŘEŠENO

Offline

#6 25. 4. 2012 12:43:11

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Špatné zobrazování českých znaků v exportovaném PDF - VYŘEŠENO

Font som nainštaloval do systému, napísal skúšobný text v LO s mäkčeňmi, dĺžňami, ... (á, ô, ý, ľ, í, ď ...), exportoval do PDF a v PDF sa mi to zobrazuje správne. Potom som font odinštaloval a PDF sa stále zobrazuje správne, takže LO font naozaj embedoval do PDF súboru. Chyba je niekde inde, ale nie v OO.o - zrejme nemáte font správne v systéme nainštalovaný. Odporúčam odinštalovať font zo systému a nainštalovať ešte raz. Nezabudnite reštartovať OO.o, pretože pri štarte načítava fonty "do seba".

Offline

Zápatí