Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 10. 2022 11:25:12

gucky
Člen
Registrace: 18. 4. 2008
Příspěvků: 140

ukotvení grafu - VYŘEŠENO

Mám LO 7.3.4.2
Na listě mám 3 oblasti dat, na řádcích 1, 20 a 30 jsou hlavičky tabulek (sloupce A-C) a pod nimi data v řádcích 2-18 pro první tabulku, 21-28 pro druhou atd.
Napravo od těchto tabulek jsem si vložil 3 grafy z těchto dat. Levým rohem jsem se pokusil o jakéžtakéž zarovnání s buňkami E1, E20 a E30.
Nyní nastala situace, kdy potřebuju některou tabulku rozšířit o další řádky, třeba hned tu první.
Označím třeba 3 řádky v první tabulce a použiju Ctrl-+. Doplním nové položky. Kvituju kladně, že se to automaticky projeví i v garfu.
Ale...
Když pak sjedu na níže položené tabulky, zjistím, že tyto se sice posunuly, začínají na řádcích 23 a 33, ale jim odpovídající grafy jsou stále přilepené k buňkám E20 E30.
Zkusil jsem všechny tři nabízené způsobu ukotvení, ale je to stále stejné.
Co udělat, aby se s posunem dat posouvaly i grafy?

Editoval gucky (14. 10. 2022 06:50:38)

Offline

#2 13. 10. 2022 15:23:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: ukotvení grafu - VYŘEŠENO

To je dáno umístěním kotvy. Když kliknete na vnější rámeček grafu a kliknete na prvé myšítko dostanete kontextovou nabídku kde je nabídka UKOTVIT. Možnost je k buňce, nebo ke stránce. Ve spojení s buňka máme navíc možnost přizpůsobit se velikosti buňky.
     Potenciálně graf není spojený rozměrem tabulky, takže se chová nezávisle na změně. Možností je například připnout graf k poslední buňce tabulky a potom se bude posouvat s tabulkou. Docílit takového efektu kdy graf leží vedle tabulky asi lze, ale při změně kotvy (ze stránky na buňku) se vybere nejblíže odpovídají levému hornímu rohu a hotovo.


     Takže řešením je zřejmě jenom připojení grafu k buňce vedle Nadpisu tabulky. Tabulky je potom nutné aktualizovat PŘIDÁNÍM, nebo UBRÁNÍM celých řádků. V takovém případě se bude graf posouvat s hlavičkou tabulky.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 14. 10. 2022 06:50:19

gucky
Člen
Registrace: 18. 4. 2008
Příspěvků: 140

Re: ukotvení grafu - VYŘEŠENO

Jo, dělal jsem hloupost, že jsem posouval řádku v tabulkách jen ve vyplněných sloupcích A ÷ C přec Ctrl-+
To mi nedocvaklo, že to co je "přilepené" k buňce ve sloupci E nemá důvod se kamkoli hýbat.
Takže jo, pokud označím celý řádek (či řádky) a posunu přes "Vložit řádky nad/pod", pak se mi hnou i grafy přilepené k E.
Dík

Offline

Zápatí